Najkrajšie pláže podľa DALITO

Dalito.sk/Bahamy, Little Exuma/foto: Dalito.sk

Koronavírus  spomalil celý svet a turizmus zastavil úplne. Zakázané je takmer všetko. Nemecko dnes oznámilo, že predlžuje varovanie pred turistickým cestovaním na dovolenky do celého sveta zatiaľ do 14. júna 2020. Ako prvé o tom na Slovensku informovalo Dalito.

Nikto nám však ešte nezakázal snívať a plánovať. Dalito.sk vám ponúka výber toho najkrajšieho a najlepšieho z turistických  letných a exotických destinácií, ktoré navštívilo, lebo najlepšie sa píše o tom, čo ste naozaj videli a zažili na vlastnej koži.

Ľudstvo sa s koronavírusom raz naučí žiť, otvoria sa hranice a milovníci spoznávania a cestovania opäť nastúpia do lietadiel, aby spoznávali svet. Práve vďaka cestovaniu a spoznávaniu si mnohí uvedomia, čo si doma musíme vážiť a naopak, na čo poukazovať, že si zaslúžime oveľa viac.

Snívajte a plánujte, lebo predsa nádej zomiera vždy posledná, aj pri koronavíruse.

TOP letných a exotických destinácií podľa DALITO

1. Bahamy – EXUMA – pláž Jolly Hall

Jednoznačne najkrajšia pláž. Jediná pláž, na ktorej sme v celom živote nikdy nikoho nestretli celý deň. Bahamy, pláž na ostrove Great  Exuma.

Bahamy, ostrov Great Exuma/foto: Dalito.sk

Na tejto pláži stretnete maximálne tak žraloky a raje vo vode. Široko ďaleko žiadna živá duša. Absolútna romantika. Farba vody, ktorú vidíte nijako nie je upravovaná. More má presne rovnakú farbu podľa toho, ako dopadajú lúče na jeho hladinu.

Bahamy, ostrov Great Exuma/foto: Dalito.sk

Pre úžasný koncert svrčkov sa na pláži Jolly Hall sotva počujete.

2. Bahamy – LITTLE EXUMA

Ostrovy sú rozdelené do troch hlavných oblastí – Veľká Exuma, Little Exuma a Exuma Cays. Každý z nich ponúka svoj vlastný jedinečný zážitok. Little Exuma je známa pre svoje jedinečné dlhé ostrovy s bielymi plážami, ktoré sa tiahnú dlho do mora.

Little Exuma je jedinečná pre svoje výnimočné dlhé ostrovy s bielymi pieskom a výnimočným prostredím,  dlho sa tiahnúcimi plážami do mora, kde turisti veľmi radi za asistencie miestnych piknikujú čerstvé a nijako tepelne upravované jedlá vylovené v mori priamo pred ich očami.

Little Exuma/foto: Dalito.sk

3. Francúzska Polynézia – ostrov Moorea – pláž Plage publique de Temae

O pláži v rezorte Sofitel sa v bedekerocch dočítate, že patrí medzi najkrajšie v celej Francúzskej Polynézii. Ostrov Moorea označujú za najkrajší z celej Polynézie napriek tomu, že reklamne sa viac darí ostrovu Bora Bora.

Francúzska Polynézia, ostrov Moorea, pláž Plage publique de Temae /foto: Dalito.sk

Presne v týchto miestach kotvil a na obrovskej jachte Toma Hanksa dovolenkoval aj bývalý americký prezident Barack Obama.

Z pláže vidíte na hlavný ostrov Francúzskej Polynézie Tahiti/foto: Dalito.sk

Bežne sa tu kúpete spolu s rajami a neškodnými žralokmi, ktoré domáce deti volajú mačičky a psíkovia. Celé domáce rodiny sa s nimi bez problémov hrajú vo vode, rodičia s pivom v ruke.

4. Mauríciuspláž Plage Du Morne v rezorte Beachcomber

Maurícius je ostrovom, kde vlastne škaredú pláž nenájdete. Samozrejme, pokiaľ cez noc nie je búrka a všetko, čo sa počas nej v mori odtrhlo od dna, ráno nenájdete na pláži. Domáci však na turizme závisia existenčne, takže všetko čo najskôr dajú do pôvodného stavu.

Maurícius, pláž Beachcomber/foto: Dalito.sk

5. Mexiko – pláž Playa Del Carmin

Na tejto pláži máte istotu, že tu nestretnete deti a tak môžete plnými dúškami vychutnávať aj pokoj a ticho. Na hotelovú pláž majú totiž zakázané chodiť ľudia do 21 rokov. Pláž je veterná, ale keď je naozaj vonku horúco, vietor vám teploty pomôže prežiť.

Adults only TUI Sensimar/Blue Diamond Luxury Boutique Hotel, Mexiko/foto: Blue Diamond Luxury Boutique Hotel

6. Francúzsko, Villefranche-sur-Mer, pláž Villefranche-sur-Mer

 Villefrancheský záliv je považovaný za jednu z piatich najkrajších zátok na svete. Očarujúce staré francúzske mesto Villefranche kaskáduje dolu svahom až k moru a piesočná pláž dlhá kilometer ponúka skvelú rekreáciu po celý rok.

foto: rivieraexperience.com

Zátoka má verejnú mestskú pláž, na ktorej svetoví filmári nakrútili slávne epizódy ešte slávnejších filmov, napríklad aj Agenta 007.

7. Spojené arabské emiráty, Ajman – pláž Ajman Beach

Táto pláž je považovaná za najkrajšiu v celých Spojených arabských emirátoch.

Pláž Ajman v Ajmane /foto: Dalito.sk

Pri odlive more ustúpi o stovky metroch a v bielom piesku odhalí iba na tomto mieste nádherné fialové korálové útesy.

8. Dominikánska republika – Punta Cana – pláž Play Bávaro

Okrem nádhery, ktorú táto pláž ponúka, jej výhodou je aj to, že pokiaľ si vyberiete správny rezort, na pláži vás nemôže nikto vyrušiť, pretože je tu zákaz pohybu osôb do 21 rokov.

Punta Cana – pláž Bávaro /foto: barcelo.com

 9. Kuba – Varadero – pláž Plage Varadero

Pláž Varadero je na Kube považovaná za najkrajšiu. Je to tiahla pláž bieleho piesku, po ktorej ak sa chcete prejsť, máte celý deň čo robiť. Vraj jedna z najkrajších časti patrila kedysi rezortu Sandals Royal Hicacos Resort, ktorý však už zmenil majiteľa a zmenil názov na Royalton Hicacos Resort & Spa.

Kuba – Varadero – pláž Plage Varadero /foto: royaltonresorts.com

10. Taliansko, Kalábria – Capo Vaticano

Nádhera sama o sebe. Stačí si na pobreží vybrať ktorúkoľvek z verejných pláží, najlepšie v zátokách kde more vďaka slnku “hádže” neuveriteľné farby. Taliansko má úžasné pláže, stačí si iba správne vybrať.

Taliansko, Kalábria /foto: lacostabella.it

11. Jamajka – pláž Seven Mile Beach

Pláž, v preklade Sedem míľ v Negrile označujú za najkrajšiu pláž celej Jamajky. Nájsť krásne pláže v Karibiku je ľahké. Nájsť pláže, ktoré sú prístupné, čisté a vhodné aj pre rodinu, to je už trochu náročnejšie. Pláž Seven Mile Beach pozostáva z dlhého úseku piesku, ktorý zasahuje až do oblasti Bloody Bay. Aká v skutočnosti je, neviem. Z tých, čo som zverejnila je jediná, ktorú som nezažila na vlastnej koží. Mala som… už štyri dni mi jej piesok mal pilingovať pokožku. Bohužiaľ pre koronavírus som 25. apríla nakoniec neletela. Ale nevzdávam sa, nádej predsa zomiera posledná aj pri koronavíruse.

Pláž Seven Mile Beach na Jamajke/foto: beaches.com