Chystáte sa vyraziť na dovolenku na motorke? Ako sa pripraviť?

PR -

Obdobie letných dovoleniek je tu. Opäť sa tak rozdelíme na tých, ktorí cestujú na dovolenku letecky a na tých, ktorí uprednostňujú vlastné auto. A moment, nesmieme zabudnúť ani na motorkárov.

Príprava motorky je podobná príprave auta

Či už cestujete do zahraničia k moru, alebo do luxusného kúpeľného hotela na druhom konci našej krajiny, príprava na cestu motorkou je v niektorých veciach podobná ako pri ceste autom, ale nájdu sa aj odlišnosti. Skúsme sa na to pozrieť bližšie.

Čo je základom pred cestou na dovolenku autom? Samozrejme, kontrola prevádzkových kvapalín a rôznych autodielov na aute. V tomto je príprava na cestu na dovolenku motorkou rovnaká. Chcete si predsa dovolenku užiť a nie riešiť technické problémy, ktorým sa dalo predísť jednoduchou kontrolou motorky, no nie?

Čo vám môže pomôcť v núdzových situáciách?

Pozrime sa teraz na to, čo si určite zbaliť. Kvalitné oblečenie IXON nechajme zatiaľ bokom, pozrime sa na veci, ktoré súvisia so samotnou motorkou. Okrem povinnej výbavy je dobré mať rezervnú spojku na reťaz, sadu na opravu defektov, náhradné poistky, či sťahovacie pásky. Áno, motorku si síce pred cestou skontrolujete, ale na niektoré nečakané udalosti je dobré byť vždy pripravený.

Najzásadnejší rozdiel pri príprave na dovolenku na motorke je ten, že máte zásadne obmedzené priestorové možnosti pre zbalené veci. Samozrejme, čím dlhšia dovolenka vás čaká, tým sa to prejaví viac. O to viac budete musieť rozmýšľať, čo naozaj využijete a čo vám len zbytočne bude zaberať miesto.

Tipy, ako sa zbaliť kompaktne

Ako vyriešiť spomínaný problém s nutnosťou obmedziť počet vecí, ktoré si na dovolenku zoberiete? Napríklad výberom takého ubytovania, v ktorom budete mať k dispozícii práčku, aby ste si mohli počas dovolenky pohodlne preprať oblečenie a použiť ho tak viackrát. Dobrou voľbou je napríklad aj oblečenie z merino vlny, ktoré stačí vyvetrať na čerstvom vzduchu a bude opäť svieže a bez zápachu.

Čo sa drogérie týka, kúpte si malé cestovné balenia. Jasné, cenovo sa príliš neoplatia, ale čo z toho, že veľké balenia sú výhodnejšie, keď ich nezmestíte medzi vašu batožinu? Ak chcete ísť na dovolenku na motorke, musíte všetko podriadiť praktickosti.

Môže vás zaujať: