DALITO to DALO, vyhralo, je prvé

Dalito.sk/Marcela Václavková Konrádová v Brne, 1. miesto pre DALITO medzi 35 online médiami v novinárskej súťaži „My k susedom, susedia k nám“/foto: Dalito.sk

Z 35 online médií zo Slovenska si českí novinári vybrali a za najkvalitnejší článok označili a cenu v Brne dnes udelili DALITO. Za analytický článok Marcely Václavkovej Konrádovej: Česko v turizme napreduje míľami, Slovensko mu nestíha.

Ako redakcia si ocenenie za prvé miesto medzi online médiami  „My k susedom, susedia k nám“ vážime o to viac, že do súťaže bolo DALITO zaradené na základe monitoringu médií a do samotnej súťaže sa  redakcia ako taká a ani autorka neprihlásili.

Spoločne s Marcelou si toto ocenenie nesmierne vážime a ďakujeme českým kolegom, ktorí si našu mravčiu prácu všimli. Je to pre nás nesmierne dôležité, pretože tak vďaka nej aj čitateľom vieme, že naša práca má naozaj zmysel. Že písať o slušných a aj pre slušných má stále zmysel, aj keď je to ďaleko komplikovanejšia a ťažšia cesta, ako sa vydať cestou bulváru.

Snahou DALITO je nielen inšpirovať, ale aj informovať o tom, čo by podľa nás v slušnej spoločnosti nemalo ostať nepovšimnuté. Napríklad aj to, ako sa ako spoločnosť či štát stavia k histórii, ku kultúrnym pamiatkam a tým aj k samotnému turizmu, ktorý je pre každú krajinu, teda aspoň by podľa nás malo byť, mimoriadne dôležité.

Súťaž bola vyhlásená medzi augustom až decembrom  2018 a to pri príležitosti 100. výročia založenia Česko-Slovenska a 25. výročia samostatnej SR a ČR, ktorému sa DALITO veľkou mierou venovalo, pretože toto výročie považuje za mimoriadne dôležité dodnes.

Na uvedenej súťaži participovali novinári zo Slovenskej republiky (tvorba o Česku) a
novinári z Českej republiky (tvorba o Slovensku). Obsah a úroveň spracovania príspevkov vyhodnotila profesionálna porota v štyroch kategóriách: • TV • rozhlas • print • on-line. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme.

Organizátorom súťaže je FIJET SLOVAKIA, ktorý  pripravil monitoring z 35 médií, z ktorého českí kolegovia vyberali a hodnotili úroveň článkov.

Marcela, z celého srdca blahoželám a ĎAKUJEM za tvoju poctivú nielen analytickú prácu! Pre DALITO si nenahraditeľná, pretože som už dlho vedela, že tvoja analytická schopnosť získavania a spracovávania dát je výnimočná! Šialene si ma potešila a áno, aj dojala. Toto je odkaz pre teba:

Uži si cenu do sýtosti a samozrejme, aj odmena za výnimočnú prácu ťa neminie! 🙂

VIDEO ZO SLÁVNOSTNÉHO UDEĽOVANIA NOVINÁRSKYCH CIEN

OCENENÝ ČLÁNOK MARCELY VÁCLAVKOVEJ KONRÁDOVEJ:

Česko v turizme napreduje míľami, Slovensko mu nestíha