DALITO nominované na ocenenie v Česku

Dalito.sk/Brno/FOTO: Libor Sváček

Podnikanie v online médiách je mimoriadne ťažká práca, taká ťažká, že vlastne nemá zmysel o tom ani písať, pretože aj tak vám nikto neuverí, len ten, kto to skúsil a tomu to vlastne ani netreba vysvetľovať, či inak pripomínať.

Viac či menej nenápadná mravčia práce, ktorú máte chuť denne ukončiť. Denne, vrátane víkendov, kedy od počítača odchádzate hlboko po polnoci, aby ste k nemu vládali vstať skoro ráno. Ak od počítača odídete čo i len na pár hodín, všetko musíte nastaviť tak, že nikto ani netuší, že  ste “mimo svetu online”. V tomto svete na vás nič nepočká, jedine vás dobehne.

Všade, kde sa pohnete máte na pleci počítač, ktorý nestíhate ani vypnúť. Až vtedy, keď sa zrúti, lebo ste ho nereštartovali dlhé týždne.

A popritom  zhone stoja pri vás spolupracovníci a prispievatelia, ktorí to všetko chápu a v najťažších chvíľach podporia. Už len tým, že ak máte “ako šéfka” naozaj zlý deň, tak to chápu a netlačia na pílu. Ani, keď ich máte niekoľko dní za seba, vlastne máte “celú šnúru zlých dní”. Ja takých spolupracovníkov mám niekoľko a som nesmierne za nich vďačná.

O to viac ma dojal mail, v ktorom so sa dozvedela, že portál DALITO je nominovaný na pódiové ocenenie v súťaži “My k susedom, susedia k nám”. 

V súťaži, do ktorej sme sa ani ako redakcia a ani ako autori neprihlasovali, veď sme o nej ani netušili.  A nielen to.

Podľa vyhodnotenia českých  kolegov  je analytický článok resp. jeho autorka

Marcela Václavková Konrádová: Česko v turizme napreduje míľami, Slovensko mu nestíha, nominovaná na pódiové ocenenie.  

Súťaž, ktorá bola vyhlásená medzi augustom až decembrom  2018 a to pri príležitosti 100. výročia založenia Česko-Slovenska a 25. výročia samostatnej SR a ČR.

Na uvedenej súťaži participovali novinári zo Slovenskej republiky (tvorba o Česku) a
novinári z Českej republiky (tvorba o Slovensku). Obsah a úroveň spracovania príspevkov vyhodnotila profesionálna porota v štyroch kategóriách:

• TV
• rozhlas
• print
• on-line

DALITO.SK s analýzou Marcely Václavkovej Konrádovej bolo do súťaže zaradené na základe monitoringu českých kolegov.  Kto sa reálne dostane na pódium ocenených sa dozvieme tento štvrtok na slávnostnom ocenení  na výstavisku v Brne, na Veľtrhu Go Brno na hlavnom pódiu.

Organizátorom súťaže je FIJET SLOVAKIA, ktorý  pripravil monitoring z 35 médií, z ktorého českí kolegovia vyberali a hodnotili úroveň článkov.

Vlastne som chcela iba toľko, že Marcela, z celého srdca blahoželám a ĎAKUJEM za tvoju mravčiu nielen analytickú prácu! Pre DALITO si nenahraditeľná!

Kto je naša Marcela:

Dalito v knihe o skutočnom príbehu. Maci, ktorá všetkých prebudí