Dôležité detaily pri plánovaní svadby

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Shutter B
PR -

Tohtoročná svadobná sezóna bola poznačená pandémiou koronavírusu, ale napriek tomu sa viaceré svadby tento rok uskutočnili. Ak vás čaká svadba nasledujúci rok, plánujte si ju vopred. Nie vždy všetko vyjde podľa plánov, avšak plánovanie by sa nemalo podceňovať.

Aké dôležité detaily by ste nemali podceniť pri plánovaní vlastnej svadby?

Výber šiat pre družičky

Väčšina neviest si vyberiete farbu, v ktorej budú mať družičky šaty. Mnohé nevesty zabezpečujú nové šaty pre družičky samy, avšak mnohé družičky si šaty chcú kupovať samy. Nie každej padne strih, aký vyberiete budúca nevesta.

Niekedy môže byť problém vybrať šaty pre družičky vhodnej farby. Objednať nové šaty pre družičky je ale možné aj cez internet. Na internete nájdete viaceré eshopy, ktoré predávajú jedinečné šaty pre družičky rôznych farieb a strihov.

Posedenie vonku

Ak máte letnú svadbu, či svadbu na začiatku septembra, odporúčame vám myslieť aj na posedenie vonku. Viacerí svadobní hostia sa budú chcieť schladiť po tanečnom kole vonku pri chladených nápojoch a preto ak máte možnosť, vyberajte priestory, ktoré vám umožnia posedenie vonku. Ideálne, ak bude posedenie kryté stabilným záhradným prístreškom, ktorý hostí ochráni pred priamym slnkom, no zároveň im umožní tráviť čas na čerstvom vzduchu.

Odporúčame umiestniť pod prístrešok/prístrešky drevené lavice, drevené stoly a nezabúdajte na osvetlenie. Osvetliť tento priestor vám môžu aj lampášiky, záhradné lampy, či svetelné reťaze.

Požiadajte o pomoc pri organizácii svadby

Plánovanie svadby je v rukách snúbencov. Aby však všetko prebehlo podľa plánov, je dôležité požiadať o pomoc pri organizácii svadby. Pomoc budete potrebovať pri gratuláciách, kde vám družičky budú pomáhať držať dary, ktoré dostanete, ale napríklad aj pri rozdávaní svadobných pierok, či ponúkaní svadobných koláčov pred kostolom.

Povinnosťou družičiek je dokonca aj naplánovať najlepšiu rozlúčku so slobodou.

Plánovanie svadby je dlhší proces. Môžete naraziť na nejaké komplikácie, no nezabúdajte, celé plánovanie vášho dňa D a aj svadobný deň by ste si mali užívať plnými dúškami.