Keď to nejde, tak to nejde? Hlúposť!

Ak si naozaj niečo zaumienite, dáte do toho všetko, výsledok sa dostaví. No musíte preto urobiť maximum. A ja už viem, že to fakt funguje!  Vždy, keď budem chcieť niečo vzdať, spomeniem si na čižmy, ktoré som si kúpila pred trinástimi rokmi. A po tých trinástich rokoch som si povedala, že skúsim zohnať podobné…

Za dva dni sme s manželom obehali takmer tridsiatku obchodov s topánkami s jedinou otázkou, či majú podobné čižmy, ako mám na nohách. Za dva dni som otvorila dvere presne 29 predajní.  Bola som vyčerpaná, znechutená aj zúfalá. Obchody z duše neznášam a navštevujem ich až vtedy, keď mi  hrozí, že ostanem bosá a holá. Som žena bez akéhokoľvek sklonu k nakupovaniu. Naozaj si v šatníku vystačím aj s pätnásťročným oblečením. V príjemnej  reštaurácii však viem minúť môj mesačný rozpočet. Za to nebíčko v papuľke to stojí!

Po trinástich rokoch sa mi rozpadli moje milované čižmy, ktoré mi aj po rokoch obdivovali talianske turistky v Prahe. Jasné, nečakala som, že kúpim rovnaké, no stačilo mi, ak sa budú aspoň na tie pôvodné podobať a nebudú ma v nich bolieť nohy.

Po 28. obchode mi však dochádzala nádej, chuť, odhodlanie a sila. Zo zúfalstva som navštívila aj najdrahšie značky sveta na Parížskej ulici, či nájdem niečo podobné. Aspoň sa  pokochám, zamraučím a dovi dopo…  Ani tu nič, v tomto prípade našťastie, nemali.

Pri čísle 29 som si v duchu povedala, že tento obchod je naozaj posledný, ak ich nebudú mať,  dám si opäť opraviť staré. Bála som sa aj o manžela, z obchodu do obchodu vyzeral vyčerpanejšie. Veď čo je to za blbosť, hľadať čižmy, ktoré vyrábali pred trinástimi rokmi?!

Ako som otvárala dvere, hlavou mi prebleskla myšlienka, že v živote to tak býva, povieš si končím, no ak si urobil maximum, zrazu to príde…

Keď ich manžel držal v ruke, presne tie isté len v čiernej farbe, neverili sme vlastným očiam. Uverili sme až predavačke, ktorá nám to musela potvrdiť. Vyobjímala som ju ako stratenú dcéru po rokoch. Mimochodom,  aj ona pozerala na moje čižmy ako mucha na puk…

Kašľať však na čižmy, no ten pocit, ktorý vo mne zanechali! Vždy si na to spomeniem, keď si budem myslieť, že niečo NEDÁM. Vždy si spomeniem, ako otváram 29. obchod s tým, že je posledný. A na to, že v živote to tak býva, povieš si končím a ak si urobil maximum, zrazu to príde… A ja som predsa maximum urobila! Áno, takto to v živote funguje.

A tie staré hnedé čižmy som si aj tak opäť dala opraviť… Však čoskoro je zasa po lete…

Nie je milionárom, aj tak pomáha