Keď sa vám po voľbách veľmi uľaví

Igor Matovič (OĽaNO) 5. decembra 2017 pred rečníckym pultom v NR SR počas vystúpenia predsedu vlády SR Roberta Fica (SMER-SD)/foto: FB Igor Matovic

Je to zvláštny pocit, keď sa vám po výhre ľavice nesmierne uľaví aj ako pravicovému voličovi. Po troch rokoch neschopnej vlády Matoviča aj Hegera totiž jasne viem, že oveľa viac ako prehra bolí sklamanie a strata nádeje.

Po voľbách sa mi konečne nesmierne uľavilo. Keby sa to dalo zmerať, sila buchnutia padnutého kameňa zo srdca na zem by sa vyštverala na najvyššie hodnoty. Takú úľavu som zrazu pocítila po zverejnení výsledkov napriek tomu, že ani jednej budúcej strane vládnej koalície som hlas nedala.

Je to až detinsky jednoduché

Pellegrini má totiž v jednom obrovskú pravdu a Matovič sa môže roztopiť aj na kolomaž. Voliči demokraticky rozhodli. Smer je pre veľkú časť národa NAJ aj s Hlasom a SNS a tak sa staň vôľa božia. Darmo ďalej prská na Smerákov a ich kamošov, národ chce ich, Slovensko je krvavo červené. Rozhodli o tom voliči v demokratických voľbách úplne slobodne a v súlade so zásadami demokracie. Nemusí sa to každému páčiť, ale jednoducho je to tak. Je to až detinsky jednoduché. Môžeme si o výsledku myslieť čo chceme, jednoducho to tak je a hotovo.

Paradoxná úľava

Ale tú úľavu čo po rokoch Matovičova cítim, to som ešte nikdy nezažila. Matovič a spol mi totiž na jar 2020 ukradli to najdôležitejšie, nádej na zmenu. Nesmierne som verila v zmenu a dúfala, že sa naozaj vytúženej zmeny konečne dožijem, lebo už nemám čas. To obrovské sklamanie ma rezalo až na kostiach. Nesmierne ma to trápilo a zožieralo zvnútra. Obrovské sklamanie a bezmocnosť sa odzrkadľovali aj na mojom zdraví. Tak veľmi ma to trápilo a len som sa bezmocne musela roky prizerať, ako pravica pomáha Smeru vstať z popola.

Ja sa nebojím

Môj politicky favorit však tentoraz nevyhral. A mne sa paradoxne uľavilo, pretože viem, že ma už nikto nemôže sklamať aj keby chcel. Vlastne som necítila vôbec nič, len malé prekvapenie, koľko ľudí stále verí Ficovi aj Matovičovi.

Necítim nič, len úľavu, že najbližšie roky ma vlastne už nikto z politickej garnitúry nemôže sklamať. Smer a jeho kamoši ma totiž nijako nemôžu už prekvapiť. Viem čo od nich mám aj môžem čakať, takže už nemám ani žiadne očakávania. A to nie je najhorší štart na pokojnejšiu budúcnosť. Lebo ja sa o seba postarať viem celý život.

Mňa Fico: „Nebojte sa ľudia, sme tu, my sa o vás postaráme!“ neoslovil. V nedeľu a ani roky predtým. Tento spolok mi totiž krajinu už dávno rozkradol, ale to najhoršie pre mňa prišlo až počas vlád „zmeny“, tie mi totiž ukradli nádej. A tú mi na rozdiel od Matoviča a spol. už nikto z budúcich vládnucich politikov konečne neukradne. Lebo pri ich menách neexistuje.

Takže konečne cítim v duši pokoj. Nikto ma už nemôže tak oklamať, ako ma oklamali a nádej mi ukradli predchádzajúce koaličné vlády. Takže tak, ja som s výsledkami volieb vlastne spokojná. Konečne sa môžem sústrediť už len a len na seba a rodinu.

Môže vás zaujať: