Lucia Ščepková: Neostala som v tom sama, lebo ma bavia fakty a nie fuckty

DALITO -

Pri príležitosti 4. výročia online magazínu DALITO.sk sme oslovili osobnosti politického a spoločenského života na Slovensku aj zo Slovenska a klientov, s ktorými redakcia spolupracuje už roky. Dnes zverejňujeme názor a komentár na ľubovoľnú tému od  respondentky Dalito Lucie Ščepkovej, riaditeľky obchodného oddelenia Divadla Na Jezerce.

Ja neviem, či Dalito prišlo ku mne, alebo ja k nemu. Jedného dňa som deťom povedala, že som to čítala na Dalito a oni my povedali, že oni to poznajú tiež. Takže je možné, že cez moju bublinku sa  dostalo ku mne v tom istom čase, kedy som Luciu Tomečkovú videla prvýkrát.

Za hranicami našej krajiny

Naozaj videla. My, čo žijeme za hranicami našej krajiny sa stretávame v bubline na veľvyslanectve, raz v lete, raz pred Vianocami a potom podľa príležitosti. Teraz ich bolo veľmi málo, tak si len tak narýchlo spomeniem, že v Obecnom dome na filme Obchod na korze, kde hral živý orchester, alebo Keď v Obecnom dome spievala Edita Grúberová. Nepýtajte sa ma pri akej príležitosti to bolo, len chcem povedať, že to boli zážitky na celý život. Tak na jednom takom letnom stretnutí som ju videla pri vedľajšom stolíku. Celý večer sme sa na seba pozerali, teda ja som sa pozerala na ňu veľmi. Bola mi sympatická, ale obidve sme boli tak angažované v svojej bubline, pri svojom stole, že sme sa nezbublinkovali spolu.

Odžili samé

Potom sme si už len volali, každá vo svojom pražskom bytíku sme si bublinkovali samé, poťažmo sme si bublinkovali s rodinami v zahraničí a aj to len on-line, ako živá katastrofa! Tí čo ostali doma, mali aké také väzby, aké také možnosti, možno aj tajne ísť pozrieť babku pod okno, alebo im na rohožku položiť nákup. My sme si to tu s pukajúcimi srdciami odžili samé.

Nebola som v tom sama

Čo mi dalo Dalito za tie mesiace izolácie. Dostatok informácií, že v tom nie som sama, dostatok informácií v spektre, v spektre kultúrnom, politickom, ekonomickom, spoločenskom a ešte neviem v akom. Vedela som, že ak to napíšu na Dalito, tak je to napísané nie na základe dojmov, ale na základe faktov. Takže na Dalito ma bavia asi tie fakty a nie fuckty. Tak priatelia, držme si palce, lebo spolu to dokážeme.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)