Majte efektívne fungujúcu, zabezpečenú a ekologickú firmu

Dalito.sk/ilustračné foto: oneinchpunch / Shutterstock.com
PR -

Čo je alfou a omegou každej firmy? Efektívne fungovanie, ideálne doplnené o ekologické správanie a zanedbať nemôžeme ani bezpečnosť. Nemyslíme však „len“ bezpečnosť zamestnancov pri práci, ale aj zabezpečenie priestorov firmy.

Aj zdanlivé drobnosti môžu zvýšiť efektivitu chodu firmy

Poďme ale postupne. Nastaviť fungovanie firmy naozaj efektívne, to si vyžaduje nielen zamerať sa na jednotlivé procesy a postupy, ale aj na zdanlivé detaily. Zoberte si napríklad vstupnú bránu do areálu firmy.

Ak je „premávka“ vo vašej firme veľká, sú dve možnosti. Nechať počas pracovnej doby bránu otvorenú, čo nie každému môže vyhovovať alebo využiť možnosť praktickej automatizácie brány. Možnosti sú široké a tak vhodné riešenie nájde každý. A to aj pre náročné podmienky vo firemných prevádzkach, v ktorých musia brány zvládnuť vysoký počet manévrov.

Firemné priestory pod dohľadom aj počas neprítomnosti

Keď už riešime vstup do priestorov, je dôležité aj ich zabezpečenie. Za základné zabezpečenie môžeme považovať spoľahlivé kamerové systémy z Košíc. Vďaka moderným technológiám je možné skontrolovať si kamery aj prostredníctvom smartfónu a mať tak zabezpečené priestory pod dohľadom prakticky odkiaľkoľvek.

Popri kamerách je často využívaná aj takzvaná elektrická zabezpečovacia signalizácia. Ide o sústavu detektorov, ktoré reagujú na rôzne podnety (napríklad pohyb) a v prípade narušenia objektu spustia poplach, či odošlú správu zodpovedným osobám. Takýmto spôsobom je možné prichytiť páchateľa ešte na mieste.

Na životné prostredie nemôžeme zabúdať

Pri všetkom však netreba zabúdať ani na životné prostredie. Dôležitosť jeho ochrany sa zdôrazňuje čoraz viac. A nie len tak pre nič. O životné prostredie sa musíme starať, aby sme zabránili potenciálnym katastrofickým scenárom v budúcnosti. V rámci EÚ je jedným z cieľov, aby firmy využívali systémy environmentálneho manažérstva a znižovali tak negatívne dopady na životné prostredie. Na to slúži aj EMAS, čo je schéma pre environmentálne manažérstvo a audit. Je to nástroj pre spoločnosti na hodnotenie ich environmentálneho správania, reportovanie o ňom a jeho zlepšovanie.