Muži predsa neplačú…

dalito.sk/foto: Lucia Tomečková

Nič lepšie sa mi v živote nemohlo stať, ako stretnúť normálneho zodpovedného chlapa. Je skvelé, že som to práve ja, ktorá s ním každý večer zaspáva. A preto viem, že normálni muži sa v noci často strhávajú zo sna. A dokonca aj vykrikujú. Samozrejme, aj ženy, pokiaľ však majú normálneho chlapa, tak predsa len menej ako on. Akosi prirodzene.

Ten môj sa v čase, keď sme podpísali prvú hypotéku, strhol v noci zo spánku a spotený vykríkol: „Bože, kedy je termín prvej splátky?!“

Nepatrím medzi tie, ktoré túžia a túžili po povolaní „manželka“.  A tak sa aj ja budím zo sna. Odkedy som spustila DALITO, celkom pravidelne. ALE!

Mám normálneho chlapa, takže stále menej ako on, menej, ako zvyknú dobrí chlapi s prirodzenou genetickou výbavou pána zodpovedného. S génmi ochrániť, postarať sa, zarobiť, nesklamať a ešte aj ľúbiť. Musí to byť neuveriteľná záťaž žiť s pocitom, že on je ten, od koho sa nejako prirodzene očakáva (viem, viem, tá rodová rovnosť), že rodinu ochráni, postará sa o ňu, nenechá ju v úzkych, nesklame. Lebo ten môj taký je. Normálny skvelý muž.

Poznám viacero chlapov, ktorí sa v noci budia. Či nesklamú. Či sa o manželku a svoje deti dokážu postarať. Či to zvládnu, či budú zdraví a či nezlyhajú. Veď sú chlapi!

Áno, aj v normálnych manželstvách platí, že každý chvíľku ťahá pílku, ale my, ženy (s prirodzenou genetickou výbavou), akosi očakávame, že nás ten náš manžel a otec našich detí nenechá v štichu, že nás ochráni. Napriek tomu, že mu v tej ochrane rodiny pomáhame aj my.

Priznajme si, koľkokrát sme mu, možno po našom ťažkom dni, vykričali: Veď si chlap, tak to vyrieš! Možno už iba pri výmene prepichnutej pneumatiky, pri ktorej automaticky počítame s tým, že mu takáto výmena bola daná do vienka.

Chcela by som vidieť do hláv tých zodpovedných, ktorí nikdy nahlas nepriznajú, aký majú skutočný strach zo zlyhania (Veď som hlava rodiny!).  Chcela by som vidieť do ich hláv, keď im žena oznámi, že čakajú bábätko. Okrem šťastia, aký veľký pocit strachu ich zaleje. Zvládnem to?!

Či sa to v dnešnej dobe niekomu páči alebo nie, aj muži majú dušu a svoje pocity.  Normálni určite. Neviem si predstaviť žiť pod tlakom výmyslu, že muži predsa neplačú … Stretla som v živote skvelého chlapa a som šťastná. Nesmierne šťastná, že ten pán dokonalý a zodpovedný je práve môj! Náš!

Venované normálnym mužom a normálnym ženám.

Žena v mužskej sile, miluj ženu v sebe