Najlepší spoločník na príjemné aj horšie chvíle v práci

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - LStockStudio
PR -

Či už pracujete pri počítači doma alebo v kancelárii, je pre vás veľmi dôležitá voľba správneho kancelárskeho kresla. Prečo? Pretože sedenie nie je pre nás veľmi prirodzené. Navyše, štúdie preukázali, že dlhodobé sedenie zvyšuje riziko vzniku až 34 chronických chorôb vrátane rakoviny, cukrovky, obezity, cievnych a srdcových chorôb. Na výber ale asi veľmi nemáme a svoju prácu len tak opustiť nemôžeme.

Čo teda robiť, ak musíme z dôvodu plnenia pracovných povinností pri počítači tráviť celý deň? Prinajmenšom sa môžete pokúsiť znížiť pravdepodobnosť ktoréhokoľvek z vyššie uvedených problémov výberom správnej kancelárskej stoličky, ktorá vám bude vyhovovať vo viacerých smeroch.

Kvalitné kancelárske stoličky

Výkonný, produktívny a spokojný zamestnanec je najlepšou tvárou každej jednej spoločnosti. Na zabezpečenie produktívnej práce je ale dôležité postarať sa o zdravie zamestnancov najmä tak, aby mal zvolený  nábytok v pracovnom priestore tie najvyššie kvality. Kancelársky nábytok predsa plní niekoľko dôležitých funkcií. A ergonómia či pohodlie kancelárskych stoličiek sú tie najdôležitejšie z nich. Ako si ale vybrať správne?

Mali by vám poskytnúť dobrý celodenný komfort

Vybrať si zo širokého sortimentu vhodný model nie je náročné, platí to ale iba za predpokladu, že sa viac menej rozhodujete len na základe ceny a dizajnu. Kvalitné kancelárske stoličky však disponujú oveľa väčším portfóliom služieb, vďaka ktorým sa budete cítiť pri práci čo najlepšie.

Ortopedické a ergonomicky tvarované stoličky upravujú držanie tela, kožené alebo plastové kancelárske stoličky zasa disponujú zvýšenou úrovňou pohodlia a materiálmi, ktoré sú odolné a jednoduché na údržbu.

Štandardná súprava „pracovných“ stoličiek obsahuje otočné kolieska a páku pre jednoduché nastavenie výšky. Pokročilejšie modely môžu mať aj nastaviteľné zdvíhače, opierky hlavy, sklopenie operadla, bedrovú opierku a ergonomický vankúš sedadla.

Takéto stoličky sú vhodné pre kancelárske aj domáce použitie. Dostupné v rôznych materiáloch, od plastov po tkaniny, pletivo a kožu. Určené najviac pre operátorov alebo freelancerov, ktorí trávia  pri počítači veľmi veľa času. Najdôležitejšie však je, že takéto kvalitné kancelárske stoličky ľuďom poskytujú dobrý celodenný komfort.

Aké sú najväčšie výhody zakúpenia ergonomickej kancelárskej stoličky?

Ergonomická stolička je každá stolička navrhnutá pre prácu s ľudským telom, ktorá poskytuje správnu oporu a zlepšuje držanie tela pre maximálne pohodlie počas dlhých pracovných dní. Keďže nám tieto doplnky robia spoločnosť počas celého života, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým zvoliť si tie, ktoré vám poskytnú najväčší komfort. Tu sú tri najdôležitejšie výhody, ktoré ich kúpou získate:

  • Zvýšená produktivita

Pri sedení v nepohodlnej stoličke môžete pociťovať neustále bolesti chrbta. To potom ovplyvňuje vašu koncentráciu a spôsobuje, že niečo neustále odvracia vašu pozornosť od pracovného procesu. Kvalitná kancelárska stolička vám umožní viac sa uvoľniť a sústrediť skôr na prácu ako na nepohodlnú stoličku.

  • Zlepšenie držania tela a odstránenie bolestí chrbta

Práca za kancelárskym stolom po dobu 8 hodín vplýva nielen na vašu pohodu, ale aj zdravie. Dlhodobé sedenie v sklopenej polohe predsa spôsobuje silné napätie svalov a väzov, čo vedie k veľkým bolestiam chrbta. Kvalitná kancelárska stolička to môže zmeniť, pretože umožňuje jednoduché prispôsobenie sa tvaru tela a chrbta a poskytuje mu pri práci potrebnú oporu.

  • Zníženie zdravotných rizík

Ako sme už spomenuli, sedenie nie je pre nás prirodzenou polohou ani aktivitou a má nebezpečný vplyv na naše telo. Zlá poloha v sede ovplyvňuje krvný obeh v tele, čo môže spôsobiť aj zrážanie krvi. Investovanie do dobrých stoličiek znamená zníženie tlaku na vaše svaly, keď sedíte, čo umožňuje prietok krvi cez vaše telo bez veľkých prekážok. 

Preto to s dobrou stoličkou vyskúšajte aj vy, je to ten najlepší spoločník na príjemné aj náročnejšie chvíle v práci.