Novou štátnou tajomníčkou na MZ SR Jana Ježíková

DALITO -

Novou štátnou tajomníčkou na Ministerstve zdravotníctva SR sa stala doterajšia riaditeľka Odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja Jana Ježíková. Novú štátnu tajomníčku vymenovala na návrh ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vláda na svojom zasadaní v utorok 31.marca.

JUDr. Ing. Jana Ježíková pôsobila ako riaditeľka odboru zdravotníctva Bratislavského samosprávneho kraja od roku 2015. V oblasti zdravotníctva sa pohybuje dlhší čas.

„V oblasti zdravotníctva sa pohybujem počas svojej profesionálne kariéry dlhú dobu, som zorientovaná, viem, kde sú v systéme „Achylove päty“ a čo treba urgentne riešiť. Post štátnej tajomníčky je pre mňa výzvou a vloženou dôverou zároveň, verím, že ju nesklamem,“ uviedla Jana Ježíková, štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva SR.

„Pani Ježíkovú som si vybral ako štátnu tajomníčku pre jej profesionálnu minulosť a dosiahnuté výsledky. Verím, že sa nám v spoločnom tandeme podarí posúvať veci v zdravotníctve vpred a spoločne riešiť aj obrovskú výzvu ohľadom pandémie ochorenia COVID-19,“ povedal minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Jana Ježíková pôsobila ako konzultantka v oblasti zdravotníctva, v rokoch 2010 až 2012 pôsobila vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni ako členka predstavenstva a riaditeľka Sekcie stratégie a politiky zdravia.

Na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou bola v období rokov 2006 až 2007 členkou rozkladovej komisie pre oblasť zdravotného poistenia – najvyšší poradný orgán predsedu ÚDZS. V rokoch 2002 až 2006 pracovala na Ministerstve zdravotníctva SR ako riaditeľka odboru zdravotného poistenia a cien v zdravotníctve a analytička pre oblasť zdravotného poistenia, špecialistka na reformu zdravotníctva.

Dalito.sk o tom informovalo tlačové oddelenie MZ SR.