Originálny recept: Neuveríte, aký vynikajúci lacný dezert sa dá za tri minúty pripraviť z ničoho

foto: Dalito.sk

Možno to poznáte aj vy. Uťahaní z pracovného dňa sa konečne zvalíte pred televízor a v tom vás prepadne chuť na čokoľvek sladké. Telo sa už ale nevládze hýbať, hlava vám však nedá pokoj a rozmýšľate, čo narýchlo vymyslieť a upokojiť svoju pažravú dušu.

K tomu viete, že keď otvoríte chladničku, nič tam nenájdete. Len zvyšky, ktoré iní už za potravinu ani nepovažujú. Vy však nepatríte medzi tých, ktorí by vyhadzovali potraviny. A tak som sa premohla, postavila pred chladničku a v tom nič sa rýchlo zorientovala. Mala som len dve podmienky. Musí to byť rýchle aj chutné. To nič.

A tak vznikol jedinečný rýchly dezert, ktorý som pre dve osoby uvarila doslova a do písmena za tri minúty. Naozaj, nepreháňam. Mal jedinú chybu, bolo toho akosi málo. Ale čo by som zasa chcela, veď som to varila doslova z ničoho.

SUROVINY pre dve osoby

jedno jablko, 1 PL masla, 1 PL malinovkového sirupu, 10 lieskových orechov, dve malé mliečka do kávy z pumpy, 4 kryštálové cukre v papierových vrecúškach z pumpy, mäta na ozdobenie

POSTUP

1. Na rozpálenej panvici som rozpustila maslo.
2.  Ošúpala jablko, odstránila z neho jadierka, nakrájala ho na malé kúsky a    pridala do rozpusteného masla. Premiešala s maslom a prudko opiekla.
3.  Pridala orechy, krátko ich restovala a všetko chvíľu potrápila pod pokrievkou.
4. Pridala lyžicu sirupu, dobre premiešala.
5. Prisypala cukor, poriadne zamiešala a doliala dve malé mliečka do kávy.
6.  Poriadne zamiešala a odstavila z horúcej platne.
7.  Ešte teplé rozdelila do misiek a ozdobila mätou.
8.  A lacný, ale mimoriadne chutný dezert bol zrazu hotový.  

DOBRE VEDIEŤ

Nie je problém vyvárať pri dostatku financií. Skutočným umelcom je ten, kto dokáže z mála vyčarovať nebíčko v papuľke. A ja vám garantujem, že týmto receptom za pár centov sa pred nielen blízkymi blysknete. Veď si len spomeňte na našich starých rodičov, ktorí dokázali z ničoho vykúzliť neskutočné dobroty. Z veľa uvarí každý, z nedostatku len naozaj tvoriví ľudia. V nasledujúcich mesiacoch bude takých asi stále viac. Na Slovensku totiž celkovo čelí chudobe alebo sociálnemu vylúčeniu 16,5 % obyvateľov, čo znamená vyše 887-tisíc ľudí. V roku 2020 to bolo 13,8 % (vyše 744-tisíc ľudí). To znamená, že od roku 2020 sa počet ľudí, ktorí čelia chudobe alebo sociálnemu vylúčeniu zvýšil o takmer 144-tisíc. A to je už naozaj priam hrozivé číslo.

(Ak vás tento recept zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

Môže vás zaujať: