Pán premiér, Vy ste naozaj taký hlúpy alebo sa len robíte?

Dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas videosamitu lídrov EÚ 19. 6. 2020/foto: ÚV SR

Vážený pán premiér!

Píšem ako občianka Slovenskej republiky, nie ako novinárka. Nebojte sa, nebude to dlhé ani zložité. Verím, že mi ešte ostalo právo sa pýtať, tak sa potrebujem spýtať, keďže evidentne sa Vás nemá kto.

A poznáte to, nie, pán premiér? Keď musíš, tak musíš! Niekto testovať, niekto sa pýtať…

Keď sme už teda najhorší na svete v počte úmrtí a hospitalizovaných v prepočte na milión obyvateľov a za všetko môže podľa Vás minister Sulík, lebo testy po prvom povinnom celoplošnom testovaní obyvateľov…. prečo sú dnes všetci lepší ako my aj bez celoplošného testovania a po vzore Slovenska ho neurobila jediná krajina? Dokonca uberajú aj z regionálnych testovaní, lebo na základe „skríningu“ Slovenska sa začínajú obávať, že práve to, že ste povinne vyhnali do ulíc aj zdravých ľudí sa nákaza koronavírusu začala nekontrolovateľne šíriť. A tak sa najmä zdraví budú napríklad aj v Rakúsku testovať už doma.  

Ešte raz. Ak teda za to môže Sulík „lebo testy“, prečo je na tom lepšie ako my celý svet? Prečo si žiadna krajina z nás nezobrala vzor už po prvom kole a aj tak sú všetci lepší ako my?

Ešte stále nič, pán premiér? Tak inak, Vašim marketingovým slovníkom: Pán premiér, Vy ste naozaj taký hlúpy alebo sa len robíte?

Ďakujem za odpoveď.

Vaša občianka Slovenskej republiky Lucia Tomečková

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)