Papierničku pre „papalášov“ navštívia ročne tisíce obyčajných ľudí

Dalito.sk/Účelové zariadenie Častá-Papiernička môže na rekreáciu využiť aj verejnosť /foto: castapapiernicka.sk

Účelové zariadenie Kancelárie Národnej rady SR je zariadenie na úrovni  trojhviezdičkového štandardu, ktoré tvoria ubytovacie komplexy troch druhov – hotel, apartmán a bungalov. Celkovo sa tu nachádza 158 lôžok a 22 prísteliek. Iba za minulý rok sa počet bežných ľudí, ktorí navštívili zariadenie zvýšil o 1216 osôb.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) 11. apríla 2020 nielen na svojom FB profile uviedol: „Otvorili sme bývalé hniezdočko papalášov Častú Papierničku pre obyčajných ľudí … našich navrátilcov pre povinnú štátnu karanténu?“

Štát totiž nie celkom zvláda povinnú štátnu karanténu pre vlastných občanov, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Vláda denne hľadá voľné ubytovacie kapacity, kde môže repatriantov ubytovať.

Preto pre nich rezervovala aj účelové zariadenie Kancelárie NR SR v Častej Papierničke. Prvých repatriantov v zariadení osobne  vítal aj predseda vlády Igor Matovič spolu s ministrom vnútra Romanom Mikulecom (OĽANO) s tým, že pre nich otvoril „hniezdočko papalášov“.

Na stránke účelového zariadenia už visí zoznam:

„Z DÔVODU PANDÉMIE OCHORENIA VÍRUSOM COVID19 SI VÁM DOVOĽUJEME OZNÁMIŤ, ŽE ÚČELOVÉ ZARIADENIE  ČASTÁ – PAPIERNIČKA DO ODVOLANIA POZASTAVUJE PREVÁDZKU. VERÍME, ŽE VÁM V ČO NAJKRATŠEJ DOBE BUDEME MÔCŤ OPÄŤ POSKYTOVAŤ NAŠE SLUŽBY.“

Tri ***

Trojhviezdičkové zariadenie totiž zďaleka nie je určené iba pre zákonodarcov a členov slovenskej vlády, ale roky už aj pre širokú verejnosť. Vlastne každého, kto o to požiada a v zariadení majú voľný ubytovací termín.

Záujem je veľký, pretože vzhľadom na to, že nejde o luxusné zariadenie, zodpovedá tomu aj cena za ubytovanie pri individuálnych pobytoch od 10 do 30 eur na noc. Deti majú v tomto zariadení cenu od 0 do 15 eur.

Aj tlačové oddelenie Kancelárie NR SR pre Dalito potvrdilo, že ubytovanie pre obyčajných ľudí závisí len od obsadenosti rekreačného zariadenia.

„Voľné kapacity sa dlhodobo už viac ako 10 rokov (minimálne od roku 2007) poskytujú aj pre návštevníkov z radov verejnosti v rámci akcií cestovného ruchu (uskutočňovanie konferencií, odborných seminárov, školení a spoločenských podujatí atď). Cenník pobytových služieb je zverejnený na webstránke účelového zariadenia: http://www.castapapiernicka.sk/frmUbytovanie.aspx,“ uviedlo tlačové NR SR.

Dôchodcovia nadšení

„Do „našej“ Papierničky chodíme celé roky, vlastne celý dôchodok, pretože zdravotný stav nám už neumožňuje odcestovať do tepla a aj ceny sú tam mimoriadne priaznivé pre dôchodcov,“ nedali pre Dalito na Papierničku dopustiť dvaja dôchodcovia bez akéhokoľvek vzťahu k politickým špičkám a poslancom.

Do Papierničky chodia už 10 rokov okamžite, ako to umožní počasie. Bývajú neďaleko Bratislavy a horúci deň pri bazéne s lacným menu je  pre nich najlepším spôsobom trávenia dôchodku. Do zariadenia, ak sú voľné kapacity, dochádzajú najmä v lete aj každý deň.  

Ročne tisíce

Kancelária NR SR, ktorá spravuje účelové zariadenia Dalito potvrdila, že do rekreačného objektu zďaleka nechodia len „papaláši“.

„Za rok 2018 navštívilo Účelové zariadenie Častú Papierničku 5307 ubytovaných hostí z radov verejnosti a v roku 2019 6523 hostí tiež z radov verejnosti ,“ uviedlo tlačové oddelenie NR SR.

Rok 2014: navštívilo ÚZ Častú Papierničku 6 196 hostí z verejnosti

Rok 2015: navštívilo ÚZ Častú Papierničku 6 055 hostí z verejnosti

Rok 2016: navštívilo ÚZ Častú Papierničku 6 001 hostí z verejnosti

Rok 2017: navštívilo ÚZ Častú Papierničku 5 389 hostí z verejnosti