Pobyt na horách si môžete užiť nielen aktívne

PR -

Väčšina ľudí si pri predstave dovolenky vybaví priezračné more a krásnu pláž. Sú však aj takí, pre ktorých je ideálnou dovolenkou pobyt v horách. A nemusia to byť len nadšenci do turistiky, ktorí trávia na túre celé dni, či lyžiari, ktorí každý rok čakajú na to, kedy sa konečne začne na horách lyžovať.

V horskom hoteli máte prírodu hneď za oknami

Ak milujete čerstvý horský vzduch a pohľad na majestátne končiare, pobyt v útulnom horskom hoteli bude pre vás tým pravým oddychom od povinností bežných dní. A nemusíte ísť ani na celodennú túru, či v zime na lyže.

Kľudne stačí, ak si budete užívať pobyt v obklopení malebnej prírody, chutné jedlo, či jedinečný wellness. Domov si zaručene prinesiete krásne spomienky. A aby vám aj ostali, nezabudnite si ich aj zvečniť na fotoaparát. Alebo aspoň na smartfón ak sa chcete ihneď aj pochváliť na sociálnych sieťach, že ste išla „prevetrať“ svoje nové členkové čižmy do horského prostredia.

Samozrejmosťou sú mnohé možnosti aktívneho oddychu

Alebo predsa len hľadáte aktívnejšie formy oddychu? Žiadny problém, hory vám vyhovejú v každom období. Teraz je čas lyžovačiek, takže na svoje si prídu skôr nadšenci zimných športov. Aj zimná turistika je však možná, len musíte rátať s tým, že značná časť turistických chodníkov bude uzavretých. Ale vyberiete si určite aj tak.

Keď však skončí zimná sezóna a začne tá letná, už vám nič nebude brániť vybrať sa kľudne aj na náročnú celodennú túru. Vtedy ešte len uvidíte, prečo je dobré ubytovať sa v hoteli, ktorý ponúka aj wellness. Regenerácia po takomto fyzickom výkone je veľmi dôležitá.

K regenerácii vám však môžu pomôcť aj rôzne doplnky výživy. Napríklad prospešný MSM. Neviete, čo táto skratka označuje? Ide o Metylsulfonylmetán, ktorý je po vápniku a fosfore 3. najrozšírenejším minerálom v ľudskom tele.  Prečo ho dopĺňať? Podporuje regeneráciu a výživu kĺbov a kĺbových chrupaviek, zmierňuje symptómy alergií a má antimykotický a antibakteriálny účinok.