Pripravte sa na novú cyklistickú sezónu

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - maxpro
PR -

Aj keď nám pandémia koronavírusu bráni stretávať sa s priateľmi a s väčšinou rodiny, netreba brať túto situáciu príliš tragicky. Keďže sa nám začína jar, prirodzene budeme mať chuť tráviť viac času vonku, ale zároveň sa budeme chcieť chrániť pred nebezpečným vírusom. Jarné počasie bude aj tento rok priať cyklistike.

Netreba však zabúdať na kvalitnú výbavu.

Cestné tretry

Ak sa budete venovať klasickej cyklistike po cestách a cyklistických chodníčkoch, mohli by ste si zabezpečiť maximálne pohodlné cestné tretry. Špeciálna obuv na bicykel vám zaistí maximálne pohodlie a nemusíte sa báť, že by v nich noha nebola pevná ako napríklad v teniskách. Mnohí z vás ste určite zažili, že sa vám do pedálu zamotali rozviazané šnúrky z tenisiek. Cestné tretry sú obuv špeciálne určená na cyklistiku a preto takéto niečo u nich neohrozí. Vaša noha bude pevná, nepodvrtne sa vám pri pedálovaní a zároveň sa v nich nebudete potiť.

Pohodlné tričko

Slnečné lúče vás budú príjemne hriať, no zároveň pri športovej aktivite akou je cyklistika, sa budete aj potiť. Odporúčame vám preto obliekať si komfortné tričko, ktoré bude odvetrávať pot a budete sa v ňom cítiť príjemne aj pri náročnejších fyzických aktivitách. Pánov určite osloví značka Superdry. Vyrábajú komfortné pánske tričká a ponúkajú najvyššiu možnú kvalitu športového oblečenia. Jedná sa o pohodlné oblečenie, ktoré môžete využiť aj na cyklistiku.

Podpora imunity

Jarné počasie bude priať cyklistike. Nepodceňujte však výkyvy teplôt v prechodnom období. Síce vám cyklistika pomôže zlepšiť kondíciu, pri nevhodnom oblečení môžete pri nej v tomto období aj prechladnúť. Nepodceňujte preto obliekanie a aj keď bude svietiť slnko, majte na sebe teplú mikinu. V tomto období je navyše ideálny čas začať s konzumáciou kvalitného propolisu.

Vedeli ste, že tinktúra z kvalitného propolisu stimuluje imunitný systém, má dezinfekčné účinky a pôsobí protivírusovo a protibakteriálne?