Radiť obyčajnému Hegerovi či nekompetentnému Matovičovi je už hanba

Dalito.sk/Vľavo bývalý predseda vlády a nový minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a vpravo bývalý minister financií a nový predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)/foto: archív Igor Matovič

„Nesúhlasím s tým, kam dospela táto situácia. Mám veľké obavy z toho, kam smeruje vývoj v tejto krajine, a nesúhlasím ani s tým, akú úlohu v tom zohral predseda vlády Eduard Heger,“ povedal Ivan Štulajter, bývalý poradca premiéra pre Denník N. Dodal, že premiér je príliš zasiahnutý gravitačným poľom Matoviča.

Priznám sa, keď tento šikovný bývalý novinár s chrbtovou kosťou oznámil, že ide radiť premiérovi OĽaNO, veľmi som sa mu čudovala. Povedala som si však, že ak tam takých ľudí bude viac, možno to bude lepšie. Poznám takých okolo nešťastníkov z Úradu vlády SR osobne viac. Zmena však neprišla, naopak, rozklad celej spoločnosti, aký si krajina nepamätá ani za Mečiara, bude čoskoro dokonaný. Borko predsa vždy vedel, ako sa „riadi mesto“.

Poradca premiéra ako prestíž?!

Osobne poznám viac ľudí, ktorí si dnes do CV môžu napísať „poradca premiéra“. Sú to šikovní a múdri ľudia, ktorých som vždy obdivovala. Každému z nich som sa však veľmi čudovala, že ponuky „premiérov zmeny“ vôbec prijali aj keď predsa vedeli, že OĽaNO je skôr o príliš obyčajných ľuďoch a nekompetentných či nenáročných “osobnostiach”. O to viac, že to väčšina poradcov ani spoločensky a ani finančne nepotrebovala. Preto som verila, že sa na prestížnu pozíciu dali naozaj z úprimného úmyslu pomôcť Slovensko vrátiť aspoň na štart cesty medzi krajiny s vyspelými spoločnosťami.

Potom však za šéfa poradcov menovali Ľuba Ščasného a okamžite som vedela, že tam netušia zhola nič. Potom vyhodili nenápadného Kalinského, potom… Potom už len stačilo sledovať, ako si mnohí fotografie v objatí Matoviča po voľbách nenápadne odstraňujú zo sociálnych sietí. A potom už všetci vieme ako to dopadlo, či vlastne dopadne.

Matovič je pre Slovensko toxický a Heger je z toho už priotrávený tak, že mu vôbec neprekáža, že už nepôsobí nielen ako premiér, ale ani chlap. A nepomôže mu už ani strnisko po zem.

Nie je to málo?

Viem, že to väčšina úspešných ľudí, ktorí spojili svoje mená s Matovičovou aj Hegerovou vládou mysleli dobre. Väčšina určite. Viem však aj z úst menšiny, že hlavným zámerom boli kontakty, „prestíž“ a riadok v pracovnom CV. „Konečne si ma niekto váži aj ako človeka aj pracovne,“ povedala mi osoba z úzkeho okolia premiéra. Nie je to ale pre Slovensko málo? A naozaj si váži?

Tak som sa len zamyslela, že naozaj? Naozaj je ešte dnes prestížnou záležitosťou pracovať pre dvojpremiérov Slovenska? Naozaj to takýto ľudia „dali“ a naozaj sa za to už nemusia hanbiť? Naozaj sú na to odkázaní? Veľmi som zvedavá, kto ponuku na prázdne ministerské kreslá od Hegera, či skôr Matoviča ešte dnes príjme. Aj na to, aký dôvod pri menovaní uvedú… Čo sa ešte po tom všetkom, čo táto vláda navyvádzala ľuďom, dá vymyslieť ako dôvod a následne nasľubovať?

P.S.: Inak, neviete ako sa má Počiatek? Jáááj zabudla som, predvolebné sľuby obyčajných a nenáročných prekazili predsa Francúzi!