TA3 predviedla cynizmus najhrubšieho zrna

zdroj: Mier Ukrajine - Za vašu a našu slobodu

Na výročie začiatku ruskej vojny proti Ukrajine pozvať do televíznej debaty Banáša, Chmelára a Danka, je samo osebe obludné. No postaviť pred nich ukrajinskú študentku, ktorej rodina trpí kvôli ruskému teroru, na to už treba nielen hrošiu kožu, ale cynizmus najhrubšieho zrna.

Je to hanebnosť, ktorú muselo vedenie televízie i samotnej redakcie spravodajstva vrátane moderátora realizovať s plným vedomím toho, čo možno pri takej konštelácii očakávať. Predvídať, aké postoje a akým spôsobom bude uvedená trojica prezentovať a čo všetko bude musieť počas debaty ukrajinská hostka prežívať, na to postačí aj priemerná inteligencia.

Vedome vystaviť ukrajinskú študentku (no áno, boli tam aj Dostál s Poliačikom, v poriadku) cynickej demagógii konšpirátora Banáša, arogantného Chmelára a kamaráta ruskej Štátnej dumy Danka, je hanbou vedenia televízie, hanbou redakcie spravodajstva a hanbou moderátora, ktorý sa na niečo také podujal. Vrcholne nechutné. V žiadnej civilizovanej krajine by si televízia takéto niečo nedovolila.

Nechutný ačohentizmus a cynizmus

Ukrajinská hostka sa tým trom márne snažila vysvetliť, že to Rusko napadlo Ukrajinu, ktorá nikoho neohrozovala a že Ukrajina potrebuje pomoc, aby sa dokázala ubrániť. A že áno, každý chce mier, ale podmienkou musí byť, aby sa agresor stiahol. Hovorila pokojne, no so smútkom v duši, ktorý sa nedal prehliadnuť.

Po všetkom, čo si od tých troch musela vypočuť, ju arogantný a cynický Banáš definitívne ponížil a urazil hnusným konštruktom hodným kotlebovského trolla. Na záver to už od tých troch demagógov predvádzajúcich podlý a cynický ačohentizmus vyzeralo ako v banánovej republike a divák musel mať pocit, že sa najmä vďaka Chmelárovi už hádam schyľuje aj k bitke. Moderátor musel doslova skríknuť, aby tí traja prestali. Ale oni neprestali.

Mimochodom Chmelár je pedagógom Akadémie Policajného zboru. Chápete? Po tom televíznom extempore si skúste predstaviť, čo a ako im tam asi servíruje. Nebola to diskusia, vlastne ani nemohla byť. Festival Banášovho, Chmelárovho a Dankovho agresívneho cynizmu bol sondou do proruskej krčmy najnižšej cenovej. Kremeľ by tlieskal.

Kto to videl, muselo mu byť na zvracanie. Už niet dôvodu zapnúť si túto televíziu.

(Ak vás komentár zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)