Tento chaos a rozvrat je už neakceptovateľný

Ešte ako predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas videosamitu lídrov EÚ 19. 6. 2020/foto: ÚV SR

Od rozhodnutia o (oneskorenom) termíne predčasných volieb uplynul len krátky čas a už neriešime iné, len chaos, rozvrat a šialenstvá človeka, ktorý zjavne potrebuje špeciálnu odbornú starostlivosť.

Trnavský podvodník (netreba zabúdať pripomínať, že pre podvod s diplomovkou by sa všade v civilizovanom svet už dávno musel z politiky porúčať, teda aj s Kollárom, všakže) ničí všetko, rozvracia verejné financie a rozkladá systém, ktorý mu umožnil vstúpiť do priestoru, odkiaľ ho treba deložovať čo najďalej. No a Heger zaujatý sám sebou a svojou nejasnou budúcnosťou sa na to všetko díva – znovu to zopakujme – ako teľa na vráta a nič nechápe.

Heger opäť nič nechápe. Škoda

Eduard Heger si stále si myslí, že riadi krajinu a nechápe, že si z neho robí dobrý deň už aj jeho stále ešte stranícky šéf. A tí ostatní ho už majú za nič.

Má presne to, o čo si od začiatku svojou zaslepenou poddajnosťou trnavskému podvodníkovi koledoval. A čo si preto aj zaslúži. Pre svoju zaslepenú lojálnosť a neschopnosť zasiahnuť je takisto zodpovedný za celý tento chaos, bezvládie a ničenie systému. Šancu, ktorú mal, nevyužil. NA vlastnú škodu i škodu celej spoločnosti.

Treba však pravdivo dodať, že v zahraničnej politike a v našom geopolitickom ukotvení má jasno. A nebyť jeho pevnej vôli pomáhať Ukrajine, ako sa len dá, boli by sme pred demokratickým svetom v hanbe. To treba korektne uznať a poďakovať mu. Práve také postoje dnes veľmi potrebujeme. O to väčšia škoda, že zo seba nechal urobiť tajtrlíka a nevyužil politický potenciál, ktorý bezpochyby mal.

Fatálny experiment s Matovičom

Vláda bez legitimity už nikoho nezaujíma. A Smer ani extrémisti (vlastne je to už jedno a to isté) nepotrebujú marketing, vystačia si s Matovičom.

Ani ten najlepší marketér Smeru 1.0, 2.0 i extrémistov by to neurobil lepšie, než ako to pre ich rast a upevňovanie pozícií robí Matovič. Ten svojim správaním a šialenými nápadmi nielen prehlbuje frustráciu a napätie, ale v dôsledkoch otvára dvere návratu Fica a posilňuje extrém. Je natoľko narcistický a opojený sám sebou a vlastnou genialitou, že to ani nedokáže pochopiť. Neuznaný génius. Aj preto tie útoky a nadávky na všetkých kritikov, preto to patologické vyvolávanie konfliktov, ničenie pravidiel a demolovanie celého systému. Je to nielen jeho spôsob fungovania, ale aj jeho pomsta moci. Lenže tento festival Matovičovho narcizmu, útokov a šialených nápadov ešte bude gradovať. Peniaze za účasť vo voľbách sú len slabý odvar toho, čo všetko si vo svojom predvolebnom delíriu ešte vymyslí.

Experiment s Matovičom sa končí rozvratom štátu, lámaním pravidiel, ničením politickej kultúry a v dôsledkoch posilnením Smeru a extrému. A reálnym ohrozením demokracie. Pretože jeho šialené nápady a celé jeho choré správanie vedie len k tomu, že Smer a extrém silnie a je reálna obava, že po septembri (ak to pri tomto termíne zostane) nastolia autoritársky systém s totálnou pomstou moci a príklonom k Moskve. Ďakujeme. Posledný, kto zostane, nech potom zhasne.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)