Tipy pre moderný a útulný dom

Dalito.sk/foto: Federico Rostagno / Shutterstock.com
PR -

Ak si staviate dom, už samotná stavba stojí nemalé peniaze. Nehovoriac o kúpe pozemku. Aj  keď sa s prácami presuniete do interiéru, stále to nebude lacné.

Všetko však vynahradí pocit, keď si zo svojho domu spravíte naozaj útulné miesto pre život.

Príjemné teplo a schody ako do neba

Nič tak nenavodí pocit domova ako teplo rodinného krbu. Netreba sa preto čudovať, že okrem rôznych inteligentných riešení a iných technologických prvkov sa stále tešia obľube aj krby v obývacej miestnosti. Obzvlášť pre nízkoenergetické domy sú kvalitné krbové vložky ideálnym riešením.

Neoddeliteľnou súčasťou poschodových domov a zároveň jednou z dominánt interiéru je schodište. Drevo je pri ich výrobe stále obľúbený materiál, keďže drevené schodište vám okrem nadčasového dizajnu ponúkne aj vysokú kvalitu, spoľahlivosť a stabilitu spolu s dlhou trvácnosťou.

Drevom si môžete aj obložiť vaše betónové schodisko ak náhodou máte (neopodstatnené) predsudky voči drevenej konštrukcii alebo sa betónové schodisko do vášho interiéru hodí viac. Okrem toho sa drevo veľmi dobre kombinuje s kovom a sklom a tak pri návrhu svojho schodiska môžete popustiť uzdu svojej fantázii a zvoliť si krásne kombinované schodisko.

Moderne sa nemusíte len obliekať, moderná môže byť aj vaša domácnosť

Každá stavba alebo rekonštrukcia zväčša končí výberom a potom aj skladaním nábytku. Preč sú časy, kedy každá druhá domácnosť mala rovnaký nábytok. Dnes je na trhu množstvo nábytku v rôznych štýloch.

Podľa toho, aký štýl zariadenia domácnosti sa vám páči, si tak môžete zvoliť nábytok, ktorý dokonalo sadne vášmu vkusu. Ak chcete mať naozaj štýlovú domácnosť, zariaďte si ju designovým nábytkom. Vaša domácnosť tým získa moderný a zaujímavý vzhľad.

Pri nábytku je však dôležitá aj samotná funkčnosť. Preto hlavne pri designových stoličkách a kreslách dbajte aj na pohodlie, aby posedenie na nich nebolo skôr utrpením ako potešením. Správne vybratá stolička, či kreslo tak nebudú len vyzerať moderne, ale si v nich aj dobre oddýchnete po náročnom dni.