Toto je dokonalý policajný štát, z ktorého mrazí!

Dalito.sk/zdroj: Ikar

Predstavte si život, v ktorom si večer ľahnete vedľa svojho partnera a ráno sa zobudíte po boku štátom dosadeného špicľa. Stačí, ak poviete alebo urobíte niečo, čo sa systému nepáči, a môžete skončiť v koncentračnom tábore alebo zmiznúť bez stopy. Kamery v dome, na uliciach, v obchodoch i v práci sledujú každý váš krok. Toto je Dokonalý policajný štát, ktorý skutočne existuje!

Aj nepatrné pokĺznutie vám spôsobí veľké problémy. A trest môže prísť aj za činy, ktoré ste ešte nespáchali. Prediktívny policajný program pomocou najmodernejších technológií a databáz určí, akého zločinu sa človek v budúcnosti pravdepodobne dopustí a odporučí jeho prevýchovu.

Čína si stanovila za cieľ vymazať identitu, kultúru a dejiny celého národa a úplne asimilovať milióny ľudí. „Burinu ukrytú v lánoch obilia nevyplejete kus po kuse – treba ju postriekať chemikáliami a zlikvidovať ju naraz,“ vyhlásil v januári istý vládny predstaviteľ. „Prevýchova týchto ľudí je ako postrek obilia chemikáliami.“
A tak Čína zriadila dokonalý policajný štát.

Pozrite si VIDEO – autor o svojej knihe:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=8LIZGDtcq7w&w=560&h=315]

Šokujú vás najmä mnohé detenčné strediská, čiže koncentračné tábory pre Ujgurov. Akési výukové strediská, prevýchovné tábory, v ktorých bolo za posledných 5 rokov vyše 1 milión ľudí. Čínska vláda urobila zo Sin-ťiangu výskumné laboratórium, v ktorom testuje najvyspelejšie nástroje na sledovanie ľudí v dystopickej budúcnosti.

Autor ukazuje situáciu v Sin-ťiangu cez príbeh Maysem, tiež rozoberá postoj iných krajín a najmä konkrétnych svetových firiem k tamojšej situácii. Napríklad Nike, Amazon, Google, Microsoft, Apple a ďalší.
Ako mnohí zatvárajú oči, alebo sa vyhovárajú, pretože Čína je megatrh a im by ušli zisky…
Autor výstižne ukazuje, ako sa situácia postupne menila, spočiatku nenápadne, plazivo, až bolo neskoro.

Kniha Dokonalý policajný štát z vydavateľstva Ikar je výsledkom mnohých rokov práce v investigatívnej žurnalistike a rešeršovaní. Téma digitálnych sledovacích systémov autora mimoriadne zaujíma, pretože ide o varovanie pre nás všetkých pred nebezpečenstvom technológií, ktoré končia v nesprávnych rukách.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Alfréd Swan:

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/1301739853″ params=”color=#ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=true” width=”100%” height=”166″ iframe=”true” /]

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)