Vážený pán expremiér! Viete… ?

Dalito.sk/Berlín, ME 2014 v plávani, zmiešaná štafeta 6. miesto - aktuálny slovenský rekord na 4x100m polohové preteky - (zľava) Karin Tomečková. Katrína Listopadová, Michal Navara,Tomáš Klobučník/foto: Dalito.sk

Videla som Vás včera v televízii. No poviem Vám, vôbec nevyzeráte dobre, tak som si povedala, že Vám aspoň napíšem, ako sa má moja dcéra, že Vám snáď dobrými správami zlepším náladu.  Však naša budúcnosť je v rukách našich detí, teda Vašich mladých.

Dnes sú to presne tri roky a deň, čo som Vám napísala otvorený list o mojej dcére, na ktorý som samozrejme, Vašu reakciu nikdy nečakala. Poviem Vám, veľmi sa mi po liste uľavilo. Stačilo mi, aby ste vedeli, že nie všetci sú v tejto krajine padnutí na hlavu. (Inak viete, že podľa najnovšieho výskumu docentky LF UK zameranom na depresiu, úzkostné poruchy a závislosti si na Slovensku neliečia státisíce ľudí?)

Viete, napísala som Vám list, ten, čo som Vás v ňom prosila, že od Vás nič nechcem , len svätý pokoj alebo aby ste len ako chlap jasne povedali, že o šikovných mladých ľudí na Slovensku nemáte záujem.

V liste som Vám písala, ako nehanebne sa štát pod Vaším vedením správa ku slušným ľuďom, ako ich šikanuje a robí všetko preto, aby  všetci čo majú  ruky a nohy utiekali z tejto krajiny – Čiernej diery.

Ako ste nás nehanebne cez sociálne úrady šikanovali  ohľadom potvrdenia potvrdení potvrdeného, že naša dcéra, ako reprezentantka v plávaní naozaj žije a aj študuje v zahraničí. Požiadali sme totiž o rodinné prídavky.

Dokonca ste nás ako rodinu vyhlásili za kontrolovanú rodinu sociálnym úradom a kontrolovali, či nepodvádzame. Tento cirkus sme niekoľkokrát ročne absolvovali. Až kým dcéra univerzitu v USA nedoštudovala. ( Keď štát kontroloval investigatívnu novinárku doma, kým v iných rodinách zomierali týrané deti, lebo písala o Vašich kamarátoch,  veľmi som jej pohoršeniu rozumela.)

Vážený pán expremiér, tak teda moja dcéra sa má dnes fantasticky. Ukončila prestížnu univerzitu a dodnes je uvedená v tabuľkách školy medzi najlepšími športovcami aj so značkou SVK.  Takú tejto krajine robí reklamu dodnes. Je síce pravda, že za posledný mesiac ste vážnymi podozreniami o prepojení Úradu vlády SR na jednu z najnebezpečnejšej mafie na svete jej reklamu tromfli, ale zasa, v histórii školy tam denné štúdium doteraz absolvovali iba dvaja Slováci.

A ako sa teda, tá naša jediná dcéra, má po ukončení školy? Ako som naznačila: Vynikajúco! Keby ste ju pán expremiér počuli a videli, aká je šťastná! Ako sa jej darí budovať si budúcnosť, aké má plány a o čo sa snaží! Samozrejme, všetko podľa pravidiel morálky a slušnosti. Lebo v Nórsku je to tak!

Viete, to je tá krajina, kde je takmer nulová korupcia a žijú tam druhí najšťastnejší ľudia na svete. Keby ste ju len počuli! Ako sa smeje od ucha k uchu a ako je presvedčená, že nič nie je nemožné, že dosiahnuť sa dá všetko, stačí len chcieť!

Dostala šancu v krajine, kde všetko záleží len od nej, nie od toho, kto koho pozná a kto sa s kým kamaráti.  Viete, žije v takej krajine, kde si ľudí vážia.

Žiadna  Čierna diera s výhľadom balíka silného sociálneho rozmeru, ktorý ste včera oznámili. Alebo v tom balíku budú aj letenky pre viac ako pol milióna rodičov, ktorí,  keď chcú vidieť svoje deti musia lietať cez pol sveta?

No, ale čo už, aj tak sa mám dobre, lebo pred rokom prišiel domov manžel a oznámil mi, že čo hovorím na to,  keby sme žili v inej krajine. Jediné čo ma zaujímalo, kde bude on platiť dane… Do hodiny som zbalená stála pri dverách.

Ale nebojte sa pán expremiér, požadovať morálku, slušnosť a spravodlivosť na Slovensku budem môcť ďalej, pretože tu naďalej platím a budem platiť dane ešte ja.  Práve som ich do tej Čiernej diery za rok 2017 poslala.

Podporte serióznu nezávislú žurnalistiku

A ako sa máte Vy, pán expremiér? Je mi trápne, keď sa tak chvastám, ako sa mi s manželom žije dobre za hranicami a ako sa má fantasticky tá naša dcéra v tom Nórsku. Vy sa necítite trápne?  A inak, počuli ste, koľko veľa Slovákov tam žije a už sa nechce vrátiť? A to iba v Nórsku…

Náš nový pán premiér Pellegrini , viete ten Váš priateľ, čo tak pokorne vedľa Vás stál v prezidentskom paláci, keď ste sa tam tak nemiestne uškŕňali, povedal, že jeho vláda bude robiť všetko preto, aby sa čestným ľuďom na Slovensku dobre žilo.

Viete, raz mi pán Pellegrini na televízny spravodajský mikrofón sľúbil, že ako minister školstva vylepší zákon o financovaní športu do konca roka. A on to vážne DAL! Čo sľúbil, to aj urobil. Ako jediný Smerák za 20 rokov mojej žurnalistiky.  Keď som ho však videla takého pokorného vedľa Vás, niečo mi hovorí, že tento sľub nebude vedieť, môcť a neskôr možno ani chcieť splniť. Pretože Vy ste z krásneho Slovenska urobili jednu veľkú skazenú Čiernu dieru.

Viete, veď už ani tí mladí na tom Východe nie sú. Viete, to je tam, kde už nič nie je.

A inak, počuli ste pán expremiér, na Kvetnú nedeľu pápeža? Mladým odkázal: „Máte to v sebe, aby ste kričali, keď my starší ľudia a vodcovia, často skazení, mlčíme“.

Viete, pán expremiér,  dobre sa doma majú len tí ľudia, ktorí sa môžu normálne každé ráno pozrieť do zrkadla. Napríklad ako ja alebo môj manžel, ktorého si nesmierne vážim. A ako ste na tom Vy?

Môže vás zaujať:

Už sa mi nechce nikomu nič dokazovať

4 reakcie na Vážený pán expremiér! Viete… ?

  1. Pekne, ale zbytocne… Ten, ti, ktorých sa to tyka to nebudu citat a ak ano, tak nebudu rozumiet, lebo rozumiet nechcu…

  2. Za mna, za tento list a samozrejme aj za ten z r. 2015 jednoznacne palec hore. Tesim sa aj na tie dalsie. Davam smerackemu bolsevizmu jeden rok, maximalne dva 😉 Ak to prezije aj so svojimi danovymi bezodnymi ciernymi dierami tak s panom bohom, idem aj s rodinkou odtial. Nebudeme sa zbytocne trapit v niecom, co ma daleko od slusneho a stastneho zivota.