Vlastné pekárne Tesca prinášajú čerstvé pečivo z poctivého cesta, sú čoraz obľúbenejšie

Dalito.sk/Chlieb a pečivo z Tesco pekárne/foto: Tesco
PR -

Čerstvé pečivo z poctivého cesta a kvalitných surovín za dostupné ceny. Popularita lokálnych pekární, ktoré ručne pripravujú a pečú vlastné výrobky, u Slovákov narastá. Súčasťou tohto trendu sú i väčšie prevádzky reťazca Tesco, ktorý má v súčasnosti 27 vlastných pekární. Aj vďaka vlastným pekárňam prináša Tesco svojim zákazníkom na Slovensku každý niečo navyše už 25 rokov. Popritom spolupracuje s lokálnymi i väčšími pekárenskými dodávateľmi zo Slovenska.

„Veľkou výhodou našich vlastných pekárenských výrobkov je výroba tradičným remeselným spôsobom priamo v obchode. Pečivo na predajnú plochu pre našich zákazníkov dopĺňame ešte teplé. Zákazníci oceňujú, že vďaka tomu nestráca čerstvosť. Pekárenské výrobky sú dopĺňané niekoľkokrát za deň. Ponuku vlastných pekární neustále obmieňame podľa preferencií zákazníkov. Ich nákupné zvyklosti sa v uplynulých rokoch značne zmenili – menej nakupujú tradičné chleby a pečivá ako napríklad rožky. Preferujú skôr širší sortiment a skúšanie rozličných produktov, a to vrátane prémiovejších špecialít,“ hovorí Tomáš Klein, komerčný manažér Tesca zodpovedný za čerstvé potraviny.

Odborníci priamo v pekárňach Tesca pripravujú pekárske výrobky z kvalitnej múky, droždia, soli, vody, slnečnice, ražnej múky. Pripravené výrobky pekári pečú minimálne dvakrát denne v závislosti od veľkosti prevádzky, a to vo vlastných moderných peciach. Nakupujúci si môžu vybrať spomedzi pečiva z rôznych druhov cesta vrátane grahamového, svetlého, proteínového, cereálneho či sladkého cesta.

Výhodou vlastných pekární v predajniach Tesco je nielen čerstvosť pečiva pripraveného z kvalitných surovín, ale aj veľký podiel chutných náplní. „Zákazníci veľmi oceňujú, že napríklad v koláčoch máme až 44-percentný podiel plnky ako mak, tvaroh či jahoda,“ dodáva komerčný manažér Tesca.

Príklady pečiva z vlastných pekární v predajniach Tesco:

  • rožky a žemle
  • Snacky ako cesnakový uzol, pizza rožok alebo rožok so syrom
  • Tiger žemľa a Tiger bochník sú jedinečné svojou slanou a zároveň pikantnou chuťou
  • Hamburgerová žemľa so sezamom nechýba na žiadnej grilovačke
  • Vyhľadávané sú aj tradičné tlačené koláče posypané maslovou mrveničkou s príchuťami mak, tvaroh alebo jahoda
  • Cereálna Tesco Finest Proteínová bageta

Podpora lokálnych výrobcov

„Pečivo z vlastných pekární nielen skvelo chutí, ale zároveň je cenovo dostupné. Vďaka práci našich pekárov, kvalite samotných produktov a použitým surovinám prinášame pre zákazníkov pridanú hodnotu, ktorú oceňujú čoraz viac,“ opisuje T. Klein.

Tesco dlhodobo spolupracuje aj s mnohými lokálnymi pekárňami v regiónoch. „Zákazníci nájdu v našich obchodoch naprieč Slovenskom mnohé lokálne pekárenské výrobky – ich dodávateľ sa líši podľa toho-ktorého obchodu. Ide o približne päťdesiat partnerov a už dnes rokujeme s ďalšou štvoricou dodávateľov o začatí spolupráce. Lokálnych dodávateľov zákazníci obľubujú pre prepojenie na rodný kraj, ako aj ponuku špeciálnych výrobkov s veľkým podielom ručnej práce,“ vysvetľuje Tomáš Klein.

https://www.dalito.sk/oblubene-vyrobky-este-vyhodnejsie-tesco-pomoze-zakaznikom-s-clubcard-znizit-ceny/