Ženy vedia byť neskutočne kruté

Dalito.sk/foto: pixabay.com - JESHOOTS

Samozrejme nie všetky a je len na vás, ku ktorej skupine na internete sa prihlásite. POZOR! Môže to bolieť, je to totiž čítanie s porozumením a ešte aj kritické myslenie! Môže byť, že pre niekoho smrteľná kombinácia…

Až prihlásením sa na sociálne siete som si uvedomila, ako veľmi dokážu byť mnohé ženy zlé až kruté. Arogantné, agresívne, vulgárne, jednoducho zlé a kruté. To, kam až dokážu zájsť odhalila v plnej nahote ich komunikácia na webe.

Na nete len žena ženu vie tak zraniť, opľuť, uraziť, jednoznačne súdiť do takých obludných rozmerov, že z toho ide až strach.

Muži si tak nejako na nete dokážu, podľa výšky ich intelektov, mužsky vynadať, ale ženy… Stačí maličkosť. Dokážu vo svoj prospech odložiť zdravý rozum a slušnosť do kredenca a prekrútiť aj nemožné. Rýchlo, cielenie, presne nasmerovať a prásk do klávesnice. A svoju štvanú zver uštvať až do konca.

Dokážu presne trafiť a raniť na to najcitlivejšie miesto plnou silou a svoju obeť prenasledovať až do úplného vyčerpania. Úplne bezohľadne, bez jedinej vedomosti o reálnom súkromí danej osoby.

Stačí tak málo, mať iný názor. Nemusí byť opačný, stačí, že je iný. (nepíšem o fašistoch a konšpirátoroch)

Keď čítam niektoré ženské komentáre, až sa mi nechce veriť, že to píšu ženy. Vraj je to rovnoprávnosť. Omyl vážené! To je absolútna, do gigantických rozmerov rozkvitnutá agresivita najnižších pudov, premyslená do posledného detailu, najlepšie psychická, tá najviac raní a mnohé ženy ju dokážu prepracovať do totálnej dokonalosti. A keď sa k tomu pridá ešte frustrovanosť z vlastnej neschopnosti zobrať svoj život do vlastných rúk, nestíham sa na nete čudovať.

Niekedy stačí minimum. Vedomie, že tá druhá je podľa nej šťastnejšia, úspešnejšia…

Vážené, nemýľme si rovnoprávnosť s agresivitou a zlobou. Mnohé ženy vedia byť naozaj veľmi zlé.

Pri komentároch na webe som si spomenula aj na vyjadrenia niektorých psychológov. Aby sme nezabúdali aj na to, ako veľmi vedia týrať aj ženy mužov. Ako sa o tom ale málo hovorí a píše. Poznám takých mužov niekoľko a môžem vám napísať, je na nich strašný pohľad. Aj oni sa roky nechali týrať z dôvodu, že vedeli, že keby za sebou zatvorili dvere, „nežná polovička“ by urobila všetko preto, aby prišli o deti.

To, čo dokáže napísať žena žene na nete je naozaj šialené. Raz som dokonca na vlastné oči videla, ako jedna druhej priala smrť vlastného dieťaťa, či spochybňovali vyplatenie poistky za  jeho smrť… závisť…

Frustrácia je svinka, ale milé dámy (mnohé), to ako žijeme je len a len vo vašich rukách a žiadna iná žena za to nemôže.

Na súkromnom FB mám viac ako tisíc ľudí. Takže, ak položím otázku, je to takmer relevantný prieskum. Pýtala som sa mužov, čo si myslia o závisti, neprajnosti a podobne, ako to funguje medzi mužmi. Áno, závidia si aj muži, vlastne majú podľa nich všetky rovnaké negatívne vlastnosti aj ako ženy, ale nejako menej, nejako s akousi mierou. Jeden z nich to zhrnul asi najvýstižnejšie.

“Muži asi závidia občas, hlavne presne to materiálne, ale v kritických situáciách si vedia viac pomôcť a riešiť problém s chladnou hlavou, podržať sa, alebo si vynadáme, ale nie je to v štýle “na život a na smrť”. :)”

Presne, na život a na smrť to dokážu naozaj mnohé ženy na nete dotiahnuť priam do dokonalosti. Čo dokážu potom takéto ženy doma, ktoré sa na nete úplne bez problémom prezentujú ako “silné sudkyne až agresorky”?

Vážené novodobé hrdinky z internetu. Na nete nenájdete odpoveď, prečo žijete tak ako žijete. Tam hľadajte inšpiráciu, ako ten váš často po…  život zmeniť.

Nemusíme sa podporovať tak ako muži. Stačí, ak si nebudeme ubližovať. Garantujem vám, že je tak život ľahší. Poznám to z okruhu mužov, ktorí ženy ďaleko viac podporujú ako ženy.  Ale aj mnohých žien okolo mňa. Sú naozaj úžasné, múdre, skúsené, sčítané (nie na nete), scestované ženy s pragmatickým pohľadom na život aj svet a hlavne, ochotné tú druhú podporiť. Áno, je úžasné byť ženou, ak…

Ženy, nemýľme si rovnoprávnosť s agresiou. To je celé pomýlené. O ženskej neprajnosti a zlobe sa medzi nami hovorí veľa. Skúste sa spýtať svojich polovičiek (mužov), ako je to medzi nimi. Keď už voláme po tej rovnoprávnosti. Podľa mužov v ankete je zloby medzi nimi menej ako medzi ženami, dokonca aj na internete.

Nie všetky sú samozrejme kruté a je len na vás, ku ktorej skupine sa v komentároch prihlásite.

A pre istotu napíšem radšej aj túto vetu, lebo mnohé ženy dokážu prekrútiť aj nemožné.  Určite nepíšem o ženách, ktorým diagnostikovali mentálne postihnutie. Môžno som touto vetou teraz niekomu urazila intelekt, ale po niektorých reakciách na stĺpček o výchove detí to sem radšej dopíšem.

P.S. Verím však v to, čo v mojej súkromnej ankete napísal vážený muž. Že internet a sociálne siete sú plné nenávisti. Slušná väčšina skôr mlčí… Takže tých “normálnych” musí byť stále väčšina, ktorú len nevidno. A to mi dáva nádej…

Môže vás zaujať: 

LOVAŠ: „Slováci sú národ, ktorý nemá rád sám seba a sociálne siete pohrebiskom priemerných a zlých.“