5 tipov na výber tej najlepšej pánskej peňaženky

foto: Aram Saloyan / Shutterstock.com
PR -

Peňaženky patria medzi najobľúbenejšie darčeky pre mužov a nie je prekvapujúce, prečo. Kto predsa nepoužíva peňaženku? Ale pretože pánske peňaženky prichádzajú v mnohých dizajnoch, typoch a veľkostiach, výber tej “dokonalej” môže byť náročný.

Či už kupujete peňaženku pre seba alebo ju darujete niekomu špeciálnemu, je dôležité, aby ste si kúpili kvalitnú a spoľahlivú peňaženku. Pozrite si tieto tipy na výber správnej peňaženky pre mužov.

Jednoduché, nadčasové peňaženky sú tie najlepšie 

Najlepšie peňaženky pre mužov sú tie, ktoré sa dajú spárovať s väčšinou oblečenia, či už máte na sebe bežné alebo formálne oblečenie. Príkladom sú klasické peňaženky pánske bi-foldy, ktoré sú zvyčajne vyrobené z kože.

Tieto peňaženky poskytujú dostatok priestoru na bankovky a karty, pričom sú minimalistické. Ak ju niekomu darujete, klasický štýl peňaženky zaručí, že sa mu bude páčiť. Okrem toho, že je všestranný a funkčný, budete ohromení jeho nadčasovým vzhľadom.

Myslite minimálne

Možno budete v pokušení vybrať si peňaženku s množstvom priehradiek a pridanými funkciami. Ale nezabudnite, že peňaženky majú byť jednoduché, malé a úhľadné. Vo všeobecnosti si chcete vziať čo najmenej. Okrem hotovosti by ste mali mať v peňaženke tietoveci: identifikačné karty, kreditné karty, vizitky. Naopak veci, ktoré chcete vynechať, sú účtenky – najmä tie, ktorých ste sa roky nedotkli.

Myslite na kvalitu 

Najdôležitejším faktorom, ktorý treba zvážiť pri výbere najlepších pánskych peňaženiek, je kvalita. Aj keď sú dizajn a funkcie dôležité, chcete investovať do peňaženky, ktorú môžete používať dlhodobo.

Kvalitná peňaženka má tieto vlastnosti – má pevné stehy a vyzerá, že zvládne aj výprask. Využíva hrubú kožu – hľadajte peňaženku so stredovým záhybom hrubým ako dve štvrtiny pre dve vrstvy. Ručne vyrábané peňaženky majú často rezané okraje, ktoré zobrazujú surovú holú kožu. To vám ukáže, aká hrubá je koža, aby ste zistili, či je pre vás vhodná.

Vyberte správnu veľkosť

Peňaženka by mala poskytovať dostatok miesta na uloženie všetkých vašich účtov a iných náležitostí. Ak máte veľa kariet, potom je tou správnou cestou peňaženka s viacerými priehradkami (napríklad dvojkomorový alebo trojitý dizajn). Ak si radi nechávate mince, vyberte si peňaženku, ktorá má vrecko na zips.

Ak peňaženku niekomu darujete a nie ste si istí, aká veľkosť je pre neho najlepšia, rozhodnite sa pre klasickú a štandardnú veľkosť. Vždy je skvelý nápad kúpiť si minimalistickú peňaženku, ktorá vám umožní ponechať si len to najnutnejšie.

Vyberte správnu farbu 

Pánske peňaženky sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch. Výber farieb je niečo osobné, takže nenechajte nikoho diktovať, čo by ste si mali vybrať. Ak vás znepokojujú pravidlá obliekania, zvážte peňaženky v klasických farbách, ako je čierna, hnedá alebo sivá. Vyzerajú skvele k formálnemu outfitu vrátane oblekov a biznis oblečenia. Klasické farby sa hodia aj k ležérnym outfitom. Sú inteligentnou voľbou, ak dávate peňaženku ako darček a nie ste si istí, aké konkrétne farby sa danej osobe páčia.

Ak ste v kreatívnej profesii alebo jednoducho chcete byť jedineční, neváhajte použiť výraznejšie farby a vzory. Ak si vyberiete farebnú peňaženku, hocijaká tepláková súprava pánska sa vám k nej bude hodiť určite taktiež.