Čas skontrolovať aj ambulancie „tiež lekárov“

Dalito.sk/ilustračné foto: archív Dalito.sk

Neviem, či ste si to všimli, ale lekári z covid oddelení a záchranári, ktorí zverejňujú spovede pacientov lapajúcich po dychu, hovoria, že im očkovanie neodporučil ich lekár.

Sama poznám niekoľko príkladov zo svojho okolia, keď im všeobecný lekár alebo špecialista neodporučil očkovanie, lebo majú diabetes, či ich pobolieva žalúdok alebo žlčník. Vždy sa vtedy pýtam (všetko už dávno dokázané odborníkmi), či takí lekári nemajú ani kúsok sebareflexie a strachu, že môžu byť zodpovední za možnú smrť ich pacienta, ktorého od očkovania odhovorili.

„Nedajte sa očkovať, urobte radosť sociálnej poisťovni“

„Dnešná služba: sekundár s IM neočkovaný, vraj nevie prečo sa neočkoval. Ag test negat. Pred obedom 89 roč. pozit s riedkou stolicou 2x očkovaný, jeho manželka 84 roč. 2 dávky v nemocnici s Covidom. Nakazila ich vnučka neočkovaná, lebo sa cíti mladá a zdravá. Snaha o zabitie dedka a babky je mimo dosahu jej empatie. Večer 85 roč. astmatička, CHOPCH, dusí sa, neočkovaná, lebo nemala čas “však viete doktor ako to chodí, stále treba niečo, nestihla som”. Na umretie si čas snáď nájde. Ani obvodná jej neodporučila očkovanie. Asi si potrebuje preriediť rajón. Nedajte sa očkovať, urobte radosť sociálnej poisťovni,“ napísal na sociálnej sieti Viliam Dobiáš, prezident Slovenského červeného kríža a vedúci Katedry urgentnej medicíny, Slovenská zdravotnícka univerzita.

Takýchto „neodporúčaní očkovať sa“ začína byť na môj vkus príliš veľa. Samozrejme, môžu si to v momente strachu o život covidoví pacienti aj vymýšľať, ale iba ja poznám takých „odhovorených lekármi“ niekoľko. Vraj sa vraj nemajú očkovať, lebo ich pobolieva žlčník a majú predsa diabetes!

Tak mi napadlo, ak teda na Slovensku nechceme povinné očkovanie, či by rezort zdravotníctva nemal aspoň vydať vyhlášku, podľa ktorej by ambulantní lekári boli povinní ich neodporúčanie pacienta očkovať dať do mesiaca na papier a opečiatkovať, kópiu vložiť do zdravotnej dokumentácie a originál zaslať na ministerstvo. Začínam mať totiž taký pocit, či sa pod slabú očkovanosť v krajine a tým šírenie Covidu, nemôžu podpisovať aj „lekári z hôr“, ktorí si možno svoj rajón fakt len prerieďujú.  

A nezabudla by som pritom skontrolovať aj bývalých pacientov, ktorí ostali po regionálnej lekárke „Perinbaba“. Živých aj mŕtvych. Možno by to mohlo ministerstvo prikázať zdravotným poisťovniam, alebo by na to polícia zriadila zvláštnu jednotku. No a čo, na to, že na to máme nám predsa ukázala očkovacia lotéria.

Taký lekár má predávaj maximálne čaj

Jednoducho začína byť najvyšší čas pozrieť sa aj do ambulancií, kde sa množia prípady „vyvražďovania“ vlastných pacientov lekármi. Samozrejme a chvalabohu väčšina lekárov je zodpovedných a ešte by im za ich nasadenie mali pridať na odmenách. Evidentne však aj podľa skúseností ich kolegov, niektorí by naopak o licenciu mali okamžite prísť a predávať tak maximálne čaje. Spolu s akože lekármi, ktorí ešte aj dnes dokážu zarábať na falošných potvrdeniach o očkovaní. Napríklad tak, že vakcínu vylejú, ale pacienta označia za očkovaného.

Nie, táto moja úvaha nie je o hádzaní viny na druhých. Každý je zodpovedný za seba, ale ak koronavírus v plnej nahote ukázal, koľko jednoduchých ľudí žije na Slovensku, ktorí nedokážu ani rozlíšiť zlo od dobra, tak mi to príde ako dobrý nápad. Lebo aj takí spolu s lekárom sú zodpovední za šírenie ďalších a ďalších vĺn. Aj ohrozovanie pacientov, ktorí sa očkovať naozaj nemôžu. Lebo oni pri takej slabej zaočkovanosti jednoducho prídu opäť. Kvôli ľuďom, aj so súhlasom „tiež lekára“, ktorí robia všetko preto, aby sme na Slovensku nemohli liečiť bielou medicínou a ľudia stále viac trpeli a zbytočne umierali aj bez Covidu.  

Zamestnávatelia utečú

No a možno aj zamestnávať ľudí vo firmách, ktoré zo Slovenska utečú, pretože už budú mať plné zuby toho, že svoje podniky, firmy a prevádzky musia stále dokola zatvárať hore dole aj podľa toho, ako sa niekto v bielom plášti práve vyspal a vošiel do ambulancie.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)