Chcete interiér ako z časopisu? Inšpirujte sa tromi obľúbenými štýlmi

ilustračné foto: brizmaker / Shutterstock.com
PR -

Súčasnosť praje všetkým, ktorí sa radi „hrajú“ so zariaďovaním interiéru. Či už ide o nábytok, rôzne dekorácie, alebo akékoľvek iné prvky v domácnosti, ponuka je tak obrovská, že nie je problém si zariadiť interiér presne podľa svojho vkusu.

Ak si netrúfate navrhovať interiér svojpomocne, oslovte interiérového dizajnéra

Nezáleží na tom, či len hľadáte nový botník pre dámske tenisky a ďalšiu obuv, alebo ste zatúžili po kompletne novej obývačke, vašej fantázii sa medze nekladú. Čo však robiť ak si netrúfate navrhnúť si celý interiér svojpomocne a chcete mať istotu, že všetko bude spolu dokonale ladiť?

Ak chcete skutočne štýlový interiér aj bez toho, aby ste mali na zariaďovanie interiéru „talent“, najlepšie urobíte, ak sa obrátite na nejakého interiérového dizajnéra a necháte si navrhnúť originálny interiér na mieru. Aj dizajnér však potrebuje aspoň základnú predstavu o tom, ako by mala vaša domácnosť vyzerať.

Skúste si preto pred oslovením interiérového dizajnéra „naštudovať“ štýly interiérového dizajnu a vybrať si ten, ktorý najviac zodpovedá vášmu vkusu. Keď potom dizajnérovi poviete, že chcete interiér v tomto štýle, bude môcť lepšie vyhovieť vašim predstavám. A ktoré štýly interiérového dizajnu sú momentálne najviac „in“?

Minimalistický, industriálny, či bohémsky štýl? Alebo niečo úplne iné?

Začať musíme jednoznačne moderným minimalizmom. Čisté línie a žiadne krikľavé farebné kreácie alebo extravagantné ozdobné prvky dávajú základ tomuto nadčasovému štýlu. Keď k tomu pridáte kvalitné materiály, získate interiér, ktorý vám vydrží dlhé roky.

V súčasnosti je populárny aj industriálny štýl, ktorý už zďaleka nenachádzame len v atypických interiéroch s vysokými stropmi a veľkými oknami. Luxusnú koženú sedačku, oceľové hairpin nohy k stolu a rôzne iné oceľové, drevené, tehlové, či betónové prvky môžete mať v akomkoľvek interiéri.

Ak sa vám tieto interiérové štýly zdajú príliš strohé a neútulné, do tretice spomenieme ešte bohémsky štýl, ktorý je ich presným opakom. Najlepšie ho charakterizujú pestrosť, veselosť, farebnosť a množstvo prírodných materiálov. Samozrejme, na výber máte oveľa viac interiérových štýlov, takže sa kľudne zoznámte aj s ďalšími, aby ste našli ten, ktorý sa vám bude najviac páčiť.