Hokejisti, veď vy ste predbehli ešte aj dôchodcov!

Dalito.sk/(vľavo) Predseda vlády SR za SMER-SD Peter Pellegrini s prezidentom SZĽH Miroslavom Šatanom o spoločnom projekte hokejových akadémií/foto: FB Peter Pellegrini

Ešte nás žije veľmi veľa, ktorí si pamätáme, ako predseda vlády za SMER-SD Robert Fico behal po Slovensku ako zdutá koza, niekedy v obleku, inokedy vo futbalovom drese, a ako splašený otváral jedno multifunkčné futbalové ihrisko za druhým za desiatky miliónov eur. Čím boli voľby bližšie, tým behal rýchlejšie.

Futbalové ihriská sa síce rozpadli, ale účel splnili. Aspoň podľa výsledkov parlamentných volieb. Do kresla predsedu vlády zasadol opäť Robert Fico, až kým ho z tadiaľ „nezhodil“ in memoriam Ján Kuciak so snúbenicou Martinou Kušnírovou.

Na tú predvolebnú trápnosť s ihriskami by som už aj zabudla, keby mi ju nepripomenuli manažéri zo Slovenského zväzu ľadového hokeja. A to presne 5 týždňov a 3 dni pred parlamentnými voľbami 2020, ktoré sú po vražde mladých ľudí a všetkej tej špiny, ktorá vyplávala, zásadné pre budúcnosť nás, ale hlavne našich detí.

Ja vám neviem chlapci od hokeja, ale na toto treba podľa mňa riadnu guráž, urobiť toto tak krátko pred voľbami… Verejne sa postaviť vedľa predsedu strany, ktorá vytvorila nielen obludného Kočnera, ale ďalších „našich ľudí“ a ešte ich aj pochváliť.

Buď tomu nerozumiem alebo tomu rozumiem až príliš. A možno aj tá funkcia, riaditeľa hokejových Majstrovstiev sveta žien do 18 rokov pre Richarda Rašiho zo SMER-SD bola len “náhoda”. Veď aj bývalý šéf SZĽH Martin Kohút mi v rozhovore prisahal, že so Smerom a politikov nemá SZĽH a ani on nič spoločné. Len odkedy som sa na to pýtala, tu už ide akosi o veľa náhod a rôznych iných nových funkcií… Nedajbože si vedenie SZĽH myslí, že to je iba náhoda, že peniaze dostali tesne pred voľbami?!

Mne je jasné, že ani šport bez podpory politikov nejde, ale to sú chlapci zo SZĽH naozaj odkázaní na takúto propagandu tesne pred voľbami? To, že sa už dôchodcovia stretli s premiérom, to som naozaj čakala, na to som si už zvykla, už by mi aj chýbali, keby sa opäť, tesne pred voľbami nestretli s premiérom, ale to, že sa tak tesne pred voľbami budem pozerať na vedenie SZĽH, ako zaťahuje milovaný hokej do politiky… to by mi nikdy nenapadlo. Veď oni dokonca ešte aj tých dôchodcov predbehli o dva dni!

Tieto voľby sú mimoriadne dôležité, možno najdôležitejšie od Mečiara. Bude ich sledovať celý svet, presne ten svet, ktorý o Slovensku píše ako o čiernej diere Európy. Presne ten svet a to Slovensko, ktoré sleduje od vraždy Jána a Martiny a čaká, či táto vražda nebola zbytočná.

Možno si niekto povie, prečo naopak, zaťahujem hokej do politiky ja. Mám na to jedinú odpoveď. Skúste sa na to spýtať rodičov zavraždených detí, ktorí o ne prišli pre štátnu zločineckú chobotnicu za vládnutia strany, vedľa ktorej hokejoví manažéri stáli.

Ja vám neviem chlapci od hokeja (aj basketbalu), toto vám za tých 14 miliónov naozaj stálo? To vám naozaj stačí tak málo? To naozaj dokážete iba toto? Veď ste už pred rokmi dokázali na ľade ďaleko viac, ale tam ste museli hrať fair play. Spomínate? To, čo ste však predviedli na úrade vlády tesne pred voľbami má od fair play naozaj veľmi ďaleko.

Inak, videli ste páni od hokeja, čo si po vašej návšteve na úrade vlády napísal na FB predseda vlády Peter Pellegrini? Predseda tej strany, ktorá sľubuje nový SMER, lebo ten doterajší smrdí prinajmenšom štátnou chobotnicou?

Vy to naozaj necítite, že ste hokej zatiahli do predvolebnej kampane? A za naše peniaze?!

… a možno tomu celému už naozaj nerozumiem ja a už vlastne ani nechcem. Presne, ako napísal v blogu jeden z trénerov. Hokej je iba zrkadlom spoločnosti.

Môže vás zaujať: