Jednoduchosť a krása ukrývajúca sa v kvetoch nás fascinuje neustále

Dalito.sk/foto: Ewalds.sk
PR -

Nemusíme byť odborníkmi na kvety, aby sme uznali ich krásu a kochali sa ňou. Každý kvet má v sebe niečo zaujímavé, niektoré sa nám páčia viac, iné možno trošku menej. Pravdou však je, že sú to práve kvety, ktorými sa navzájom obdarovávame.

Darovaním kvetov nikdy nemôžeme nič pokaziť, ani vtedy, keby obdarovaný nemal ku kvetom vrúcny vzťah. Odpradávna sú symbolom čistoty, krásy, prejavom úcty, vyjadrením lásky k iným. V súčasnosti sú už aj umelé kvety na nerozoznanie od živých a výborne sa hodia ako dekorácia do bytu/domu alebo na hroby.

Hoci nie sú živé, rozhodne si ich zamilujete

Určite sa zhodneme v tom, že nie je nad krásu živých, čerstvých kvetov. Áno, tie vždy potešia oslávenca či oslávenkyňu, alebo každú ženu, ktorú si uctíme kyticou krásnych kvetov. Pozornosť by sme však mali venovať aj umelým kvetom, ktoré svojím vzhľadom a prevedením nemajú vôbec ďaleko od živých.

Možno si poviete, na čo mi môžu poslúžiť umelé kvety? Uznávame, že svojho času umelé kvety pôsobili skôr ako gýč a jednoducho bolo vidieť, že nie sú živé. Skrátka, umelé! Ale to už dnes neplatí. Koľkokrát náš zrak upúta kytička kvetov a myslíme si, že ide o živé kvety, ale zistíme, že sú umelé. Na nerozoznanie od živých.

Umelé kvety sú čoraz viac obľúbenejšou dekoráciou do bytu či domu, vhodné do vázy na kuchynský stôl alebo na terasu, či stolík na balkóne. A samozrejme, peknou dekoráciou bývajú aj umelé kvety na hroboch.

Symbolika, tajomstvo i význam ukryté vo vencoch

Pri pohľade na veniec nám napadne všeličo. Niekto vidí zopár halúzok ozdobených napríklad stužkami. Ďalší si pomyslí, že ide o milú dekoráciu do domácnosti. A pre niektorých majú vence hlbší význam, napríklad náboženský.

Vešanie vencov na dvere väčšinou symbolizuje aj v dnešnej dobe pozvanie ľudí do daného príbytku. A zároveň je aj skvelou dekoráciou, ktorú môžu obdivovať všetci okoloidúci.

Nech už si zavesíme veniec na dvere z akéhokoľvek dôvodu, pravdou je, že pohľad naň vždy poteší. Minimálne majiteľa či majiteľku domu a všetkých členov domácnosti.