Milý Ježiško, kašli na to. Prajem si iba…

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - RonPorter

Milý Ježiško,

fakt kašli na to, keď si to už tohto roku celé tak potototo. Nerobme si spoločné násilie a užime si to tak, ako iné roky v pohode a v rodinnom kruhu.

Veď už si konečne opravil aj to svetlo v kúpeľni, aj na chodbe, aj v spálni a aj v obývačke. Je to pre mňa viac ako čokoľvek hmatateľné. Konečne vidím na seba v zrkadle, aj keď teda, ten pohľad tohto roku akosi horšie a horšie znášam. Vidím tam totiž skôr z bezmocnosti vyčerpanú a zanedbanú osobu, ktorá sa každým dňom cíti horšie a horšie napriek tomu, že reálne Covid okolo nej nešiel ani náhodou, lebo fakt poslúchala.

V chodbe aj v spálni konečne vidím už aj do tých skríň a dokonca v obývačke na celý priestor. Po mesiacoch som konečne mohla zbaliť aj všetky stolové, kancelárske či letové lampičky a baterky, ktoré sme pri zatvorených obchodoch doma našli. Dobre si to zrobil. Aj tých chlapcov od svetiel si poslal fešákov.

Jediné čo si prajem je už konečne pokoj, nie od mojej rodiny, ale jeho! Jediného, neomylného, najschopnejšieho a najčestnejšieho vládcu Slovenska, ktorý mi devastuje život od marca. No a k tomu dnes potrebujem ten negatívny PCR test. Aby som konečne mohla naštartovať auto a vyraziť za tebou a tvojim sobom Rudolfom zapriahnutým v saniach. Zo srdca Európy čo najrýchlejšie, čo najďalej a na čo najdlhšie.

Naozaj, toto jediné mi úplne stačí. Ak mi to splníš sľubujem, že Ti tam ďaleko nezjem všetkých sobov, aj keď carpaccio a steak z nich tak milujem. Sľubujem, že sa budem ovládať. Sľubujem, že budem poslúchať!

Steak z nórskeho soba/foto: Dalito.sk

Milý Ježiško, fakt, kašli na to ostatné. Prajem si iba…  Dobre, ak teda inak nedáš a v tých saniach sa musí nájsť aj niečo pre mňa, lebo to podľa Teba inak nejde, čo si osobne nemyslím, tak Ťa poprosím jedine o tepláky. Vlastne hneď trojmo. To je totiž presný počet, ktorý som doma počas všetkých tých karantén a zákazov vychádzania zodrela na zadku od marca. Inak nepotrebujem vôbec nič. Naozaj nič. Tohto roku som dokonca zistila, že aj tá dekoratívna kozmetika vie skysnúť. Pod rúškom je úplne zbytočná.

Fakt, nerob si so mnou starosti. Fakt, žiadne. Rok 2020 ma totiž „ako štekajúceho psa za hranicami“ naučil, že mi úplne stačí nová „papierová skriňa“ na zips o rozmeroch 80 cm x 150 cm. Zmestí sa do nej všetko. Aj tak okrem teplákov a pyžama, aj to sa časom zlialo v jedno, nič nepotrebujem.

Milý Ježiško, potrebujem už len svätý pokoj od všetkého a hlavne Jeho Najmúdrejšieho! A to by si snáď mohol zvládnuť. Ďakujem za porozumenie. S úctou Tvoja Lucia

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)