Idiot a Slovensko, z ktorého sa šíri neschopnosť, strach a beznádej

Dalito.sk/Prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa zdravia počas pandémie COVID-19/foto: FB Zuzana Čaputová

Ráno sa zobudíte a prečítate si, že premiér s ministrom vnútra idú stíhať ľudí, okrem iného aj za to, že mu malé deti nadávali do k***** (áno, deti by nemali). Potom si pozriete video, kde do k****** nadával on na protestnom zhromaždení predchádzajúcemu vysokému štátnemu pohlavárovi práve dnešný premiér a dav skandoval k****….

Potom prezidentka SR, Vrchná veliteľka ozbrojených síl SR, zvolá Bezpečnostnú radu SR, lebo jej vlastní podriadení a najvyšší vojenskí pohlavári nehovorili pravdu, dobre „iba tajili“ celoplošné testovanie armádou. Na zajtra ju zvolá aj slovenský premiér Matovič s českou vlajkou s tým, že prezident je vrchný veliteľ ozbrojených síl len počas mieru.

Potom si prečítate, ako za kamerami slovenský premiér (OĽaNO) nadáva do idiotov a hovorí ako by niekoho postavil k stene a odstrelil bez súdu a práva na prezumpciu neviny.

Potom sa dozviete, že kto nepôjde na test, nebude mať nárok na plnú zdravotnú starostlivosť napriek tomu, že aj 30 rokov poctivo odvádzal zo zákona ZP, či sa už napríklad aj zodpovedne preventívne dal zaočkovať proti sezónnej chrípke tak ako každý rok.

No a potom si ešte pozriete záznam z predchádzajúceho večera, kde v Novinách TV JOJ, hneď po TK vlády premiér Matovič na otázku redaktorky  Barbory Jánošovej, či zvládneme pri plošnom testovaní otestovať také veľké množstvo ľudí okrem iného odpovedal:

“Nevieme to odhadnúť. Napríklad máme približne 200 tisíc utečencov, ktorí zo Slovenska utiekli, ktorí nenašli dobré miesto na život na Slovensku. Tých musíme odrátať,” koniec citátu Matoviča.

No a toto povie potom, čo im cez hranice odkáže, že sú majitelia štátu, pretože tam platia dane a všetky odvody. Tak sa zhrozíte, čo je to za motovidlo, ktoré o tom ani netuší, že je takých násobne viac, obrovské množstvo aj za hranicami len preto, že ich nechce pustiť domov.

Do vyhľadávača IDIOT

No tak si teda utriete ešte raz tie ranné zalepené oči, poriadne si tyčinkami vyšpárate uši a do vyhľadávača zadáte presnú definíciu slova IDIOT.

No a Wikipedia vám oznámi aj toto:  

Hlboká duševná zaostalosť (starý názov je idiotiaidiocia, nepresne idiotizmus, idiotstvo; príslušný zaostalý sa volal idiot). Zahŕňa: hlbokú psychickú podnormálnosť. Ešte dávnejšie sa výraz idiotia používal ako synonymum pre duševnú zaostalosť vôbec. Slovo idiot je odvodené z latinského idiota, idiotes, ktoré je zas odvodené z gréckeho ἰδιώτης (idiótés, t. j. prostý človek, laik, osoba bez odborných schopností, zvláštna osoba). Pôvodne sa používalo v mestských štátoch antického Grécka na označenie ľudí starajúcich sa iba o vlastné záujmy a ignorujúcich potreby komunity.“

Žiadosť o azyl

Potom rovno zadáte podmienky zaručenia práva na politický azyl. Presne taký, ako pred týždňom udelili v Nórsku Poliakovi.

“Každá osoba, ktorá uteká pred prenasledovaním alebo vážnou ujmou, ktoré jej hrozia vo vlastnej krajine, má právo požiadať o medzinárodnú ochranu. Azyl je základné právo a jeho udelenie osobám, ktoré spĺňajú kritériá stanovené v Ženevskom dohovore o právnom postavení utečencov z roku 1951,  je medzinárodnou povinnosťou štátov, ktoré ho podpísali, čiže aj členských štátov EÚ. “

Krajina v núdzi

Potom vás strasie, prefackáte sa, štipnete sa a zrazu si spomeniete na veľkú, profesionálnu, večernú diskusiu ČT24 – Krajina v núdzi. To je tá televízia, ktorú už rešpektuje celý svet a ako prvá a jediná vysielala s NASA live prenos z vesmíru a pravidelne sa pre ňu vyjadrujú Nobelisti z celého sveta. Veľkú debatu s naozaj elitnými odborníkmi z celého sveta o korone. Rozoberali tam aj celoplošné testovanie a jasne naozaj veľmi múdre hlavy, lekári, vedci, epidemiológovia, profesori… povedali, aký to je nezmysel. Že ak vôbec, tak má naozaj zmysel iba pri veľmi cielených skupinách.

Škoda, že to nepozerali aj špičkoví slovenskí epidemiológovia pri premiérovi SR, či ako ich volá. A ak aj áno a naozaj testovanie odklepnú, bude to veľmi zlý signál do celého sveta a veľká hanba stádovitosti slovenského národa. No čo už, ako včera povedal minister financií s rukami pritom prosím Boha: Boli sme Majstrami sveta v hokeji, buďme Majstri sveta aj v COVID!

Píšem len na základe svetových dát a faktov, ktoré včera hodiny zaznievali v živom vysielaní ČT24 od vedcov. Hovoril aj nositeľ Nobelovej ceny, tak snáď to je dosť aj pre špičkových slovenských epidemiológov. Alebo možno aj nie…

Pre menej chápavých

Možnosť, na ktorú asi nikto doteraz nemyslel. O “možno” odmeňovaní tých, ktorí prídu na celoplošné testovanie. Že možno budú mať výhody z odvodov a podobne.

Iba v ČR žije prihlásených 200 tisíc Slovákov, iba do leta sa tam počas prvej vlny presunulo ďalších 5 tisíc, z toho mnohí stále občania a aj DAŇOVÍ POPLATNÍCI SR. V ČR majú iba prechodný pobyt, nie trvalý a podobne.

Ak sa prijme takéto “zvýhodnenie”, nepôjde o priamu diskrimináciu, pretože drvivá väčšina takýchto občanov nemá dnes výnimku cez hranice ako amatérski športovci, farári a podobne? A aj keby chceli, bez karantény sa nemôžu vrátiť domov. Jediné čo im nechali sú povinnosti platiť dane a odvody ďalej. 

Tak len upozorňujem dopredu na situáciu, ktorá sa môže stať a nikto na to asi v SR nemyslí, lebo to nezažíva. Tak nech zasa zbytočne nezahltia súdy.

Sľubovali nám ostrov Nádeje. Ako rýchlo ho vedia politici zmeniť na ostrov Beznádeje.

P. S.: Môj blog nie je samozrejme o Ficovi a spol. To pochopí snáď už aj priemerný Slovák. Alebo možno aj nie…  

P. S.1: … no a potom sa večer váľate po zemi od smiechu po troch FB statutoch premiéra za hodinu a následnej jedného na FB prezidentky SR. No a potom zasa začnete ťukať do toho vyhľadávača rôzne diagnózy…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)