Môže mi prosím toto niekto vysvetliť? Ak medzi nami evidentne žijú fanatici úrovne minulého storočia, budú na nich fungovať humanitárne metódy 21. storočia?

Valné zhromaždenie OSN 21. september 2022/ilustračné foto: FB Z. Č.

Som Európanka srdcom aj dušou. Ctím si hodnoty a snažím sa žiť podľa nich. Napriek tomu chyby robím aj ja. A malé si pripúšťam viac, ako by bolo treba. Aj mňa občas prepadnú myšlienky, ktoré nepatria do hlavy civilizovaného človeka a z hlavy ich vyháňam za každú cenu. Som však obyvateľka  civilizovaného sveta a až doteraz som jasne rozlišovala čo správne je a čo nie. Ale po útoku na Ukrajinu a na Izrael už absolútne prestávam chápať svet a temné myšlienky už nezaháňam.    

Tak prečo?

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo by po masakre v Izraeli mala podľa niekoho beštiálne napadnutá krajina dodávať vodu a elektrinu do Pásma Gazy?

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo má vytvoriť humanitárne koridory pre útek obyvateľov Gazy, ktorých odtiaľ nepustia vlastní?

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo sa mám v médiách pozerať na vreštiace ženské, lebo im izraelskí vojaci zabili blízkeho?

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo mi má byť ľúto záchranára a vodiča sanitky z Gazy, na ktorú strieľali izraelskí vojaci?

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo mi má byť ľúto kohokoľvek v nemocnici v Gaze, lebo tam bez elektriny, vody a potravín z Izraela a civilizovaného sveta zahynú? Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo mám kohokoľvek z Gazy ľutovať? Mne toto celé môj zdravý rozum už fakt neberie.  

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo pri takomto vnímaní situácie by som podľa hodnôt Európy nemala byť už človekom, keďže sa viem vžiť už iba do pocitov Izraelčanov a Ukrajincov? Lebo ja pri záberoch trpiacich v Pásme Gazy a dokonca ani v Rusku necítim už vôbec nič.

Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo mám chápať ostrú kritiku OSN aj WHO na výzvu Izraela pred pripravovanou ofenzívou, aby zo severu Pásma Gazy vysťahovali aj nemocnice? Môže mi prosím niekto vysvetliť, prečo mám pochopiť strojnásobenie humanitárnej pomoci EÚ pre Pásmo Gazy? A čo tak sa vcítiť do pocitov Izraelčanov v napadnutých oblastiach? Aby sme sa o pár dní nestratili v tom, kto koho vlastne napadol.

Môže mi niekto vysvetliť, prečo mám chápať  znásobenú humanitárnu pomoc EÚ do Pásma Gazy, keď po útoku Ruska na Ukrajinu vznikol ich sankčný zoznam a je to tak správne? Ale EÚ bude po útoku na Izrael humanitárne pomáhať Gaze? Môže mi toto všetko niekto vysvetliť? Určite aj v Gaze žijú slušní ľudia, ale ako to vyriešiť? Ak v Gaze evidentne existujú a žijú fanatici úrovne 20. storočia, budú na nich fungovať humanitárne metódy sveta 21. storočia? Lebo ja po krvavých záberoch z domovov Izraelčanov už pri záberoch z Pásma Gazy necítim vôbec nič. Vyháňajú zo mňa fanatici humánnosť a základné princípy Únie?

Izraelské krvavé detské postieľky

Strašne ma hnevajú tie akože humánne výzvy aj z OSN na Izrael o humánnosti k Hamasu. Že sa tí luxusne platení úradníčkovia z OSN, ale aj EÚ nehanbia, ale evidentne v tých prepychových kanceláriách už stratili všetky zábrany a kontakt s realitou. A strašne mi lezú na nervy tie vreštiace ženské z Hamasu o tom, čo im Izrael akože spôsobuje. Za každým takým vreskom si vždy predstavím krvavé detské postieľky na území Izraela. A ešte sa ten terorista Putin ponúkne, že vyjedná mier. Čistá schíza sveta, akoby pred týždňom v Izraeli len nedovolili vystúpiť na festivale hudobnej skupine z Hamasu. Často sa aj po Ukrajine pýtam, na čo to OSN vlastne všetci platíme. Jedna absolútne zbytočná organizácia absolútne mimo reálneho života a planéty pri neskutočne obrovských a zbytočných finančných nákladoch. Som Európanka srdcom aj dušou, ale v posledných rokoch sa neprestávam čoraz viac čudovať ani tomu, čo sa to v tom našom európskom parlamente vlastne deje…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môžu vás zaujať:

1 reakcie na Môže mi prosím toto niekto vysvetliť? Ak medzi nami evidentne žijú fanatici úrovne minulého storočia, budú na nich fungovať humanitárne metódy 21. storočia?