Na Armagedon podľa Igora stačia dve hodiny

Dalito.sk/Medzinárodný očkovací preukaz pre ľudí/foto: Dalito.sk

Ráno som našla odvahu zapnúť internet až pred deviatou. Čakala som na SaS a jej návrh na riešenie pandémie. Po prvý raz som pozerala na niečo, čo je v mnohých krajinách, kde čísla klesajú, samozrejmosťou. Konečne na farebný Covid semafor.

Oj, oj, povedala som pri pohľade na logicky zostavené farbičky, ktoré vraj majú zachrániť Slovensko. Oj, oj, toto sa Igorovi nebude páčiť, je to príliš logické, na základe dát, má to hlavu aj pätu a hlavne to nevymyslel ON. Igor sa do večera rozzúri a v krajine opäť neostane kameň na kameni. Ešte aj ten minister zdravotníctva to robil až cez noc, toto nedopadne dobre. Pre Slovensko. Oj, oj, tlačovku po Ústrednom krízovom štábe nebudem pozerať. Musím sa chrániť! A čo ak do polnoci násilný teokrat ani nevystúpi či nenapíše ani čiarku? Slovensko to nedobre. Rozprávala som sa s televízorom.

Vyrazila som radšej sa dať zaočkovať  proti pneumokokom. Som totiž zodpovedná hlavne k sebe a mojej rodine. Už sa totiž vyspím len 16 krát a vyrážam za najkrajšími Vianocami s deťmi v živote! Nóri, ktorí ma čapnú rovno na hraniciach s negatívnym 72 hodinovým PCR testom totiž toto očkovanie odporúčajú aj s chrípkou. Som zodpovedná, nič nenechávam na náhodu.

Takže oddnes už mám svoj vlastný očkovací preukaz presne ako môj pes. Verím, že tam čoskoro pribudne aj Covid vakcína. Aj by som sa čudovala, že po Covid pandémii by mnohé štáty nezaviedli povinné očkovanie. Stálo to totiž príliš veľa životov aj miliárd. Áno, som vakcinačná. Áno, chápem, že už niektoré letecké spoločnosti oznámili, že bez medzinárodného očkovacieho preukazu aj s Covid potvrdením do ich lietadiel už nenastúpite.

Zaočkovaná a šťastná som teda vyrazila na prvé vianočné nákupy. Užila som si to ako Pretty Woman. Tentoraz idem autom, takže ma konečne nelimituje váha batožiny! Sen cezhraničných starých mám!

Darčeky doslova lietali vzduchom do košíkov. Aj keď, kúpiť dnes taký obyčajný nočník, to je vám umenie! Čo tam po farbe, veľkosti či tvare! Ste rady, že vôbec nejaký nájdete medzi múkou a pivom. Však aj tak je všetko zatvorené. Vlastne nekupujete čo chcete, ale čo môžete. Takže vzduchom lietali v tonách krémy, fľaše, dupačky, hračky… Naposledy som v potravinových reťazcoch nakupovala vianočné darčeky možno v roku 1990. Keď som na novinku-reťazce pozerala ešte s otvorenými ústami.

Vykúpila som aj lekáreň. Vybrala predpísané lieky na pol roka a vykúpila vitamín D. Však sa tam o mňa slnko poriadne oprie najskôr niekedy v apríli.

No a dcéru som poprosila, aby mi najneskôr do pondelka zaslala presný zoznam všetkého čo potrebujú, aby som už v utorok z dobrovoľnej domácej karantény nevytiahla ani päty. Potrebujem totiž 72 hodinový PCR test, takže posledných 10 dní pred odchodom nevynesiem ani smeti. Cieľ je jasný! Od tohto slovenského psycho vypadnúť za každú cenu!

Volala aj kamoška, že Nový rok pri mori prekladajú. Padajú okamžite, že ich už z toho všetkého napína.

Odfotila som dcére darčeky z môjho prvého vianočného záchvatu a blažená z nákupov zaľahla. Tichučko mi hrala TA3. Nič zvláštne sa nedialo… Oj, oj, to je podozrivé! Oj, oj, Igor nepíše statusy! Oj, oj, ticho pred búrkou? Rozmýšľala som až do sladkého bezvedomia… Zobudila som sa po dvoch hodinách na zvláštne invektívy.

„Anarchia, mafia, nezodpovednosť, malé dieťa či chlapec,“ znelo z TA3. Čím viac sa Igor hádal s Matovičom, Matovič s Igorom a premiér s Igorom Matovičom a všetkými, ktorí majú iný názor, tým som viac dúfala, že je to ešte mora.

WOW! Zatriasla som hlavou a pozrela na obrazovku a hodinky. Stačili dve hodiny a zobudila som sa opäť do krajiny hore nohami. Vraj pri voľbe generálneho prokurátora už bude koalícia hlasovať s mafiou (WOW), že vlastná koalícia zmeny a nádeje zaviedla vraj anarchiu (WOW), že Sulík je jedno nezodpovedné malé decko (WOW), plán do pekla (WOW), nepoctivé, krivé, podlé (WOW), upratať v hlavičkách (WOW) … Krajči stiahol svoj geniálny semafor pred zasadnutím Krízového štábu (WOW), že Igor odíde z koalície ak… WOW! Už ho to nebaví… (WOW). Čistá anarchia cesta do pekla. (WOW)… Ako málo stačí. Iba dve hodiny si pospať a zobudíte sa do iného Slovenska. Armagedonu podľa Igora.

Pozrela som sa na môj nový vakcinačný pas. Zalial ma pokoj, že už iba pár dní a budem v bezpečí. No a potom sa mi na zadku roztrhli ďalšie tepláky z môjho home office  od marca 2020. Nevadí Lucia, pomyslela som si. Hlavne si to nepokaz! Už iba pár dní! A hlavne, nech ti ani nenapadne pozerať tlačovku po skončení Ústredného krízového štábu SR! Pri správnom nastavení rodinného semafora to dáš aj bez nich! Aj s tou prepojenou aplikáciou eRúška mnohými múdrymi krajinami celou EÚ okrem Slovenska. Hlavne vypadnúť! Nie je to môj svet. Môj svet sa nevolá Armagedon podľa Igora a nedám sa v ňom utestovať až na smrť.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)