Pán premiér, hlavu hore!

Dalito.sk/Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO)/foto: ÚV SR

Pán premiér, tak dnes to stálo za to! Dnes to bola bombová tlačovka! Už dávno som sa tak z chuti a nahlas nezasmiala. Až som si musela dať tabletku na žalúdočnú kyselinu. Z toľkého smiechu mi vyskočila cez pažerák.

Ale neviem či viete, že tu už nikto nič negarantuje! Dnes vás totiž už vypla aj spravodajská TA3, ktorú to po hodine prestalo evidentne baviť. No poviem Vám, na tom Slovensku sa dejú veci! Tu už fakt nikto nič negarantuje!

Skôr som Vás chcela vypnúť aj ja, tesne po 17,20 hod, ale dobre, že som to neurobila. Inak do tohto času ste slovné spojenie „od stola pri Bratislave“ povedali už asi deväťkrát, ale zasa, už dlho som sa tak dobre nezasmiala.

Vďaka tomu, že som to vydržala pozerať ďalej viem, že už aj Vy neviete odpovedať na priame otázky, a že ste „od stola v Bratislave“ povedali ešte ďalších asi šesťkrát. 

Chcela som si dnes skôr ľahnúť, ale počkám si na Dáta bez pátosu. Ako ich poznám, na základe faktov a dát vás veľmi rýchlo zomelú na prášok. Milujem, keď niekto vyvráti nepravdy na základe faktov. A tú „hubu“, to sa mi už ani nechce hľadať na nete, kedy ste s „hubou“ ako prvý vo verejnom priestore začali Vy.

Inak, konečne ste na plnú …. povedali aj to, čo už vedia všetci príčetní a svojprávni v krajine. A čo aj mne v rozhovore potvrdila pani Cigániková (áno, tá vŕŕŕ z SaS ?), že Slovensko trpí jednou dátovou katastrofou, a že dáta Národného centra zdravotníckych informácií SR (NCZI) sú nesprávne, skresľujúce a hlavne neseriózne. Aspoň to vysvetľuje to, prečo mi už dva dni neodpovedá NCZI, prečo sa podľa nich nenachádza tak, ako český Ústav zdravotníckych informácií a štatistiky v oblasti medzinárodných klinických kvalifikácií medzi TOP 20 inštitúciami sveta.

Tak, dobrú noc, pán premiér! Neklesajte na duchu ako v závere tlačovky. Hlavu hore! Dnes to fakt stálo za to! Ďakujem!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)