Pani Zuzana by výhru z lotérie mala odmietnuť  

Dalito.sk/Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)/foto: ÚV SR

Bola to klasická nedeľa. Obklopila som sa orieškami a zapla ČT1. Tešila som sa na ďalší príjemný večer v spoločnosti klasiky, starých dobrých Chalupárov. Opäť to bol príjemný, letný, nedeľný večer.

Ráno som zapla počítač a už sa to na mňa valilo. Očkovacia lotéria na slovenský spôsob. Vlastne ma to ani neprekvapilo, šokoval ma len Igor Matovič (OĽaNO), ktorý by ma už vlastne šokovať nemal, ale aj tak šokuje ďalej.

Aká spoločnosť, taká vláda…

S akou aroganciou, ľudskou zlobou a pomýleným charakterom sa tešil z ľudí, ktorí prišli o výhry v priamom prenose. O zmysluplnosti a vyhodených peniazoch v krajine, kde sa ľudia nevedia dostať k najmodernejším liekom sa už rozpisovať nebudem. Tá zloba až abnormálna neľudskosť a škodoradosť Matoviča ma opäť šokovala. Príjemne však prekvapilo odsúdenie jeho škodoradosti ľuďmi.

„Aká spoločnosť, taká vláda, aká vláda, taký štát, aký štát, taká RTVS a aká RTVS taká lotéria. Chalupári na ČT boli božskí,“ napísala som na sociálnu sieť a išla sa trápiť vlastnými problémami, ktoré aj mne prináša život.

Ak neplatia pravidlá je to anarchia

A potom to prišlo. Hlas a odmietnutie ľudu je príliš počuť, aby sa Matovič nechcel urobiť opäť „za chrumkavého“ a pravidlá a asi aj zákony nezmenil okamžite. Tak, aby pani Zuzana svojich 400 tisíc eur dostala napriek tomu, že aj keď zlé nastavené zákonné pravidlá platia, ona svoju výhru má dostať tak či tak.

„Zuzana je super dáma a všetci budeme veľmi radi, ak ona bude môcť byť nakoniec rada tiež✊ Keď si prečítame štatút, zistíme, že Zuzana nevyhrala, no väčšina Slovenska cíti, že má na to morálne právo,” podotkol minister financií s tým, že chce spoločne s právnikmi urobiť všetko preto, aby Zuzana svoju výhru dostala. “Právo bez ľudskosti ľudia rešpektovať nebudú,” dodal.

Morálne právo viac ako zákon

Týmto jeho vyjadrením pre mňa osobne nastala anarchia v srdci Európy. Minister financií totiž oznámil, že morálne právo je už na Slovensku viac ako zákony, stačí ho ohýbať podľa osobných potrieb. A keďže každý má morálku nastavenú inak, predpokladám, že už čoskoro tento slogan budem počuť aj na budúcich protestoch možno aj proti očkovaniu: „Máme na to morálne právo!“

Aj keď je to s dodržiavaním ľudských práv od marca 2020 na Slovensku diskutabilné, až doteraz som si myslela, že platia zákony. A keď sú zlé, opravujú ich zákonodarcovia. Po statuse Matoviča (takzvaného Otca národa) sa začínam báť, že zákonodarný zbor už nepotrebujeme. Stačí zásah kritiky Otca národa a ten rozhodne. Lebo právo je iba zákon a každý zákon sa dá predsa ohýbať tak, ako kto potrebuje. Najmä ak skončil ako totálny idiot.

Radšej výhru vyzbierajme

A takým, ktorí si myslia, že pani Zuzane 400 tisíc eur neprajem odkazujem, že sa veľmi mýlia. Myslela som si však, že keď sa jej už tento trapas v ešte trápnejšej lotérii stal, že sa nájde niekto z najbohatších čí verejných ľudí v krajine, kto okamžite zriadi transparentný účet, kde sa jej ľudia na výhru vyzbierajú po 10 eurách. Pri počte dospelých Slovákov by stačilo aj euro. Určite by som sa zapojila. Okrem ľudského pochopenia si totiž neviem predstaviť dokonalejšiu potupu Otca národa ako takýmto spôsobom.

A ak by sa aj vyzbieralo viac, zvyšné peniaze by sme venovali na liečbu napríklad onkologických pacientov, ktorí sa nevedia dostať k najmodernejším liekom a tak aj najčastejšie v EÚ zomierajú. Nie preto, že sme hej Slováci, ale preto, že sme Európania. Teda, aspoň by sme mali byť. A keď už to teda musí byť, nech si ten nedôstojný grc budúcu nedeľu moderuje minister financií Igor Matovič.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)