SPUTNIK V: Novinári na košickom letisku, že vás hanba nefackuje. Prerazili ste dno

Dalito.sk/ilustračné foto: Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR zvolal dnes na košické letisko médiá, aby sa premiér Matovič a minister zdravotníctva Krajčí, obaja z OĽaNO, pochválili dodávkou neregistrovanej vakcíny proti Covid-19 SPUTNIK V. Tlačová konferencia predsedu vlády a ministra zdravotníctva v Košiciach mala tému: Na životoch nám záleží.

Prišli teda aj slovenské médiá, asi z Východu. Na chichichi a chachacha najmä redaktoriek počas tlačových konferencií premiéra Matoviča si už rok musíme zvykať, ale to čo predviedli novinári na košickom letisku je pre mňa hanba a dno novinárskej práce.

To sa tam naozaj nenašiel jediný novinár na letisku, ktorý by sa spýtal aj v duchu témy „Na životoch nám záleží“, prečo neregistrovaný SPUTNIK V bude dobrovoľný a registrovaná vakcína AstraZeneca je pre 55+ zakázaná a nedostupná, napriek tomu, že o ňu táto veková skupina prosí? A čo bude s Covid pasom SVK? A ak SPUTNIK V niekto odmietne, pôjde zasa na záver očkovacieho zoznamu ako v Maďarsku? Keď teda hovoria, že na životoch im záleží, prečo nádej na život nedostali doteraz občania 55+, ktorí vo veľkom dnes zomierajú v nemocniciach a pri neregistrovanom Sputniku V Európskou liekovou agentúrou ju majú mať? Keď už teda Pavol Jarčuška stále hovorí, ako Británia rýchlo očkuje, čo myslíte, Sputnikom alebo AstraZeneca aj nad 55+?

Bože, to je hrôza. Východný blok ostane navždy už asi iba východným blokom aj vďaka niektorým novinárom. Česť ešte posledným príčetným kolegom, ktorí tam dnes na letisku neboli, lebo “novinárska citrónová zmrzlina” asi v duchu, či SPUTNIKU V nebude na Slovensku teplo, je pre mňa už len čerešnička novinárskeho primitivizmu a amaterizmu. Tiež kolegovia: Môžete sa hanbiť. Ja sa za vás, za to čo ste na letisku predviedli,  strašne sa hanbím. Stále som totiž presvedčená, že novinár musí mať aj zodpovednosť najmä v čase, keď ľudia veľmi trpia.

Otázky, ktoré ani nepadli a mali, zasielam na tlačový odbor MZ SR. Celý záznam TA3 TU.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)