Blogy

SPUTNIK V: Novinári na košickom letisku, že vás hanba nefackuje. Prerazili ste dno

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR zvolal dnes na košické letisko médiá, aby sa premiér Matovič a minister zdravotníctva Krajčí, obaja z OĽaNO, pochválili dodávkou neregistrovanej vakcíny proti Covid-19 SPUTNIK V. Tlačová konferencia predsedu vlády a ministra zdravotníctva v Košiciach mala tému: Na životoch nám záleží.

Prišli teda aj slovenské médiá, asi z Východu. Na chichichi a chachacha najmä redaktoriek počas tlačových konferencií premiéra Matoviča si už rok musíme zvykať, ale to čo predviedli novinári na košickom letisku je pre mňa hanba a dno novinárskej práce.

To sa tam naozaj nenašiel jediný novinár na letisku, ktorý by sa spýtal aj v duchu témy „Na životoch nám záleží“, prečo neregistrovaný SPUTNIK V bude dobrovoľný a registrovaná vakcína AstraZeneca je pre 55+ zakázaná a nedostupná, napriek tomu, že o ňu táto veková skupina prosí? A čo bude s Covid pasom SVK? A ak SPUTNIK V niekto odmietne, pôjde zasa na záver očkovacieho zoznamu ako v Maďarsku? Keď teda hovoria, že na životoch im záleží, prečo nádej na život nedostali doteraz občania 55+, ktorí vo veľkom dnes zomierajú v nemocniciach a pri neregistrovanom Sputniku V Európskou liekovou agentúrou ju majú mať? Keď už teda Pavol Jarčuška stále hovorí, ako Británia rýchlo očkuje, čo myslíte, Sputnikom alebo AstraZeneca aj nad 55+?


Bože, to je hrôza. Východný blok ostane navždy už asi iba východným blokom aj vďaka niektorým novinárom. Česť ešte posledným príčetným kolegom, ktorí tam dnes na letisku neboli, lebo „novinárska citrónová zmrzlina“ asi v duchu, či SPUTNIKU V nebude na Slovensku teplo, je pre mňa už len čerešnička novinárskeho primitivizmu a amaterizmu. Tiež kolegovia: Môžete sa hanbiť. Ja sa za vás, za to čo ste na letisku predviedli,  strašne sa hanbím. Stále som totiž presvedčená, že novinár musí mať aj zodpovednosť najmä v čase, keď ľudia veľmi trpia.

Otázky, ktoré ani nepadli a mali, zasielam na tlačový odbor MZ SR. Celý záznam TA3 TU.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *