Starnem, robte si čo chcete

ilustračné foto: zdroj: Ikar

Ešte dva roky dozadu som bola pravicový radikál. Proruský a ešte neviem aký názor mi spôsoboval žalúdočné problémy, takže som to na sociálnych sieťach riešila tak, že som takých ľudí rovno vyhadzovala a často rovno aj blokovala so statusom: „Dnes sme sa tu rozlúčili s…“ A moja bublina tlieskala. Dnes to už považujem za hlúpe.

Po atentáte na premiéra som ale asi dospela aj ja. Dokonca som ešte aj konšpirátorku Mimi spätne požiadala o priateľstvo.

Nesmierne oslobodzujúce

Už zo života mažem len ľudí, ktorí ma naozaj vyciciavajú, šíria negatívnu energiu alebo rovno závidia, lebo naozaj majú čo. Za opačný názor, či kamarátstvo napr. s takým Chmelárom sa dnes už na nikoho nehnevám. Je mi to vlastne úplne, ale úplne jedno. Mám k takým len jedinú prosbu, nech ma svojim svetonázorom neobťažujú, nekazia mi deň a hlavne, hlavne nech ich na to nezaujíma môj názor. Je mi to totiž fakt ukradnuté. Pokiaľ ich vzťah k ľuďom nezabíja, nech si myslia a volia koho chcú. A prezradím vám, je to nesmierne oslobodzujúce.

Atentát na premiéra ma vôbec neprekvapil. Vlastne prekvapil v tom, že sa nestal oveľa skôr. Počas pandémie, keď mnohých ľudí pritlačili k múru tak, že im zničili nielen profesionálny život, ale najmä rodiny. Ak bol vôbec na niečo dobrý tak viem, že nás je takých viac, ktorí sme „ubrali z pretláčania toho len a len správneho názoru“.

Neplytvať časom

Nech si každý myslí čo chce, tlieska komu chce a volí koho chce. To je presne demokracia. Áno, aj ja som patrila medzi tých, ktorých poplietla vlastná bublina. Našťastie nie až tak veľmi, aby som kandidovala napríklad do parlamentu.

Čo už, človek robí chyby celý život. Hlavne, že si ich uvedomí, prizná sa a snaží sa ich napraviť. Nie som dokonalá, ešte určite urobím veľa kotrmelcov, verím však, že ich bude stále menej a menej. Keď nie pre rozum, tak aspoň telo, ktoré bude vládať stále menej a menej. A to sa už naozaj neoplatí plytvať časom.

Takže si myslite čo chcete a orodujte za koho chcete. Len prosím, nešírte pritom ľudské zlo, ktoré to často vyvoláva. Lebo mnohí tú nenávisť naozaj šírite doteraz. Dokonca ste ešte pridali.

Evidentne starnem. Vďaka tomu som sa však zbavila toľkého balastu okolo mňa, že sa mi tento život po päťdesiatke začína fakt páčiť najviac.

(Ak vás tento životný postreh zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: