Staviate rodinný dom? Takto docielite, že sa v ňom budete cítiť skvelo

Dalito.sk/ilustračné foto: korisbo / Shutterstock.com
PR -

Keď sa ľudia rozhodujú, či si kúpia byt, alebo postavia rodinný dom, rozhodujúcich je množstvo faktorov.

Jedným z nich, ktorý môže nakloniť misky váh výrazne smerom k stavbe domu je, že ak sa rozhodnete stavať, môžete naplno realizovať svoje predstavy o dokonalom bývaní.

Výber správneho materiálu na stavbu domu je alfou a omegou príjemnej domácnosti

Stavba domu ani zďaleka nie je lacnou záležitosťou. To samozrejme platí aj o kúpe bytu, ale pokiaľ pred samotnou stavbou potrebujete ešte kúpiť pozemok, predsa len na začatie bývania v rodinnom dome potrebujete viac finančných prostriedkov. Za maximum komfortu si skrátka budete musieť priplatiť.

Aby sa vám vaša investícia vrátila, skúste už pri voľbe materiálu, z ktorého bude váš dom postavený, myslieť na úsporu energií. A ktorý materiál je nato najvhodnejší? Odpoveď máte v najbližšom lese. Je to drevo.

Steny moderných drevostavieb nie sú v lete prehnane horúce a v zime nepríjemne chladné. Preto vám domy vyrobené z tohto materiálu poskytnú celoročne príjemnú klímu. A tak bude naozaj platiť, že všade dobre, doma najlepšie.

Trávte na vašej terase toľko času, koľko chcete

A keď už sme pri príjemnom prostredí pre každý deň, jedna z najväčších výhod bývania v rodinnom dome je možnosť mať vlastnú terasu. A aby ste sa na takejto terase cítili naozaj dobre a príliš neriešili to, či je vonku ideálne počasie na takéto vonkajšie posedenia, nezabudnite si pri stavbe domu vybrať z ponuky bioklimatických pergol.

Tie vás ochránia nielen pred nepríjemne ostrými slnečnými lúčmi, ale miernym pootvorením lamiel vytvoríte na terase príjemné prúdenie vzduchu. A samozrejme, pri úplnom zaklopení lamely dokonalo na seba dosadnú a vašu terasu tak ochránia pred dažďom a aj snehom.

Pozvite dnu priateľov a nie hmyz

Spomínali sme leto a letné horúčavy, ale na lete je jedna vec zrejme ešte nepríjemnejšia ako prehnane vysoké teploty. Na mysli máme komáre a iný nepríjemný hmyz, ktorý si vždy nájde cestu do vašej domácnosti, ale von už trafiť nevie.

Ak je otravný hmyz poslednou vecou, ktorá vám bráni k vytvoreniu dokonalej domácej pohody, neexistuje účinnejšie riešenie ako siete proti hmyzu. Jednoducho sa montujú a demontujú, pôsobia elegantne a ako sme už spomínali, ich účinnosť je bezkonkurenčná.