The Rolling Stones po 18 rokoch vydajú unikátny album

Koncert The Rolling Stones v Prahe 4. 7. 2018/foto: Dalito.sk
TASR -

Britská rocková skupina The Rolling Stones sa chystá zverejniť podrobnosti o svojej novej LP platni “Hackney Diamonds”, ktorá je ich prvým štúdiovým albumom s pôvodným materiálom od roku 2005. TASR informáciu prevzala z utorkovej správy tlačovej agentúry DPA.

Členovia skupiny Mick Jagger (80), Keith Richards (79) a Ronnie Wood (76) poskytnú v stredu 6. septembra vo východolondýnskej štvrti Hackney rozhovor o novom materiáli americkému televíznemu moderátorovi Jimmymu Fallonovi. Fanúšikovia ho môžu sledovať na platforme YouTube v priamom prenose, ktorý je naplánovaný na 15.30 h SELČ.

Od vydania LP platne “A Bigger Bang” je to prvýkrát po 18 rokoch, čo The Rolling Stones vytvorili album s novým pôvodným materiálom. Nateraz posledný štúdiový album “Blue & Lonesome” vyšiel v roku 2016, obsahoval však bluesové cover verzie (skladby prevzaté od iných interpretov).

Skupina koncom augusta zverejnila skrytú reklamu na svoj avizovaný album v miestnych novinách Hackney Gazette. Výraz Hackney Diamonds je vo východnom Londýne slangový výraz pre črepiny zo skiel áut a výkladov rozbitých počas lúpeže.

Skupina vznikla začiatkom 60. rokov. Jagger a Richards predtým pôsobili v bluesovej kapele. V roku 1989 boli The Rolling Stones (s členmi Billom Wymanom, Brianom Jonesom, Charliem Wattsom, Ianom Stewartom, Mickom Taylorom, sirom Mickom, Richardsom a Woodom) uvedená do Rockandrollovej siene slávy.

Formácia mala v Spojenom kráľovstve osem singlov na prvom mieste rebríčkov vrátane “(I Can’t Get No) Satisfaction”, “Paint It Black” alebo “Honky Tonk Women”.

Skupina vlani absolvovala európske turné s názvom Sixty, ktorým oslávila 60. výročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Po smrti dlhoročného bubeníka skupiny Charlieho Wattsa, ktorý zomrel v auguste 2021 ako 80-ročný, sa k nim na turné pridal americký hráč na bicie nástroje Steve Jordan.

Nový album skupiny The Rolling Stones vyjde 20. októbra, oznámili jej členovia.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)  

Môže vás zaujať: