Účinná ochrana pred koronavírusom inak

Dalito.sk/ilustračné foto koronavírusu/ Shutterstock.com - CROCOTHERY
PR -

Pandémiu koronavírusu máme na Slovensku už rok a vyzerá to tak, že v najbližších dňoch sa situácia nejako výrazne nezlepší.

Treba však v tejto neľahkej situácii myslieť predovšetkým na účinnú ochranu pred týmto vírusom. Ako sa teda účinne chrániť a neohroziť tak svoje zdravie?

Podporte svoj imunitný systém

Práve imunitný systém bojuje s týmto vírusom a preto ak sa chcete pred ním účinne chrániť, nie je na škodu podporiť ho, aby sa vedel účinne brániť. Môžete vyskúšať tabletky na imunitu. Popritom však konzumujte potraviny, ktoré obsahujú vitamíny podporujúce imunitný systém. Určite odporúčame papriku, kyslú kapustu, strukoviny, med a citrusové plody.

Podpora imunity je veľmi dôležitá, nezávisle od pandémie, preto ak sa chcete chrániť, netreba situáciu podceniť a je potrebné začať zaradením potravín podporujúcich imunitu do jedálnička. Dopomôcť si môžete aj spoľahlivými tabletkami na imunitu.

Používajte ochranné pomôcky správne

Ak sa chcete chrániť pred koronavírusom, je potrebné používať ochranné pomôcky správne. Respirátory a ochranné rúška je potrebné mať správne, aby mali účinok. Napriek neustálemu apelovaniu na správne nosenie ľudia nosia ochranné pomôcky nesprávne, čím vlastne dovolia, aby vírus prenikol do ich tela cez horné dýchacie cesty.

Prekrývajte si nos a ústa dôkladne a nezabúdajte si rúška a respirátory pravidelne meniť. Opakované použitie počas viacerých dní sa neodporúča. Ak pravidelne pozeráte nové správy zo Slovenska, viete, aké ochranné pomôcky nosiť v interiéroch a v exteriéri, preto majte doma zásobu ochranných pomôcok.

Vyhýbajte sa preplneným miestam

Na úrady, do potravín, či na poštu budeme musieť ísť, avšak ak je možnosť, mali by sme sa vyhýbať preplneným miestam. Do prírody choďte len na miesta, ktoré sú málo navštevované. Ak máte možnosť, skúste nakupovať potraviny cez internet. Donáška potravín je možná takmer všade.

V súčasnej situácii nie je na škodu využiť aj online objednanie k lekárovi. Z pohodlia domova sa objednáte na konkrétny deň, čas a nemusíte tak ísť priamo do čakárne a objednávať sa osobne.