Čo by na protiinterupčné ťaženie Záborskej povedali voliči vo Švajčiarsku, kde sa narodila? Možno preto môže otravovať iba na Slovensku

ilustračné foto: Dalito.sk

Anna Záborská, fundamentálne konzervatívna poslankyňa Národnej rady SR je pomýlená a nebezpečná žena, ktorá v 21. storočí politiky nemá so svojimi názormi z prvotnopospolnej spoločnosti čo hľadať. Teda aspoň podľa moderne cítiacich občanov Európy. No, ako ukázali všetky voľby doteraz, na Slovensku nepríčetných žije stále dosť, keďže sa táto protipotratová fanatička opäť posadila do parlamentu. No tak, ale zasa na zozname premenovaných praobyčajnejších  to až také zvláštne nie je.

Ženy druhej a tretej kategórie

O jej nebezpečnom katolicizme sa toho už popísalo  veľa a do ulíc na protest jej zmýšľania už vyhnal množstvo žien.  Len rozmýšľam, prečo najmä ženy nevychádzajú do ulíc aj „s varechami“,  keď politici vyselektovali bezdetné ženy a tie, ktoré podľa nich nevynosili a už ani nevynosia ten „správny počet detí“. A tak nárok na zaslúžený dôchodok majú bezdetné a nízkopôrodné Slovenky asi až po smrti. Cítim to ako veľkú krivdu a diskrimináciu. Rovnako, ako mi je nesmierne ľúto dôchodcov, ktorých deti nemôžu pracovať a tak prispievať na ich dôchodky rodičovským príspevkom. A nesmierne súcitím aj s tými, ktorí sa ešte o choré deti musia aj starať, prípadne im zomreli. Slovensko je neskutočne nespravodlivá krajina.

To sa proste pri sexe stalo

Aktivisti na diskrimináciu reagujú, ale akoby iba vtedy, ak sa ich priamo dotýka. Vtedy zahrnú ulice a sociálne siete myšlienkami od výmyslu sveta, často s účelom „som IN“. Zabúdajú však na bezdetné ženy, ktoré nie vlastnou vinou či rozhodnutím nemajú deti, či iba jedno. Vlastne aj na tie, ktoré sa rozhodli deti nemať.

 Je to ako s občianstvom. To, že sa niekto narodí Slovákom, či Američanom a či sa narodí ženou alebo mužom, o to sa nikto z nás nijakým spôsobom nezaslúžil. To sa proste pri sexe stalo a rozhodla pri ňom genetika rodičov.

A tak, nech skúsi nejaká žena nemať deti! Neporodiť viac ako jedného budúceho daňového poplatníka. Čo tam potom, že môže štátu na daniach či odvodoch odvádzať viac ako dve či tri deti inej ženy dohromady! Potrestajú ju aj tak. Do dôchodku pôjde neskôr, lebo si to zaslúžiš, lebo porodila málo. Nemá deti, lebo nemohla, či zomreli skôr ako matka? Nedostane ani rodičovský dôchodok!  

Nedôstojná varecha

Bolo by fajn, keď sa v budúcnosti zasa v uliciach či na sociálnych sieťach objavia aktivistky možno aj s varechami za práva žien, lebo Záborská je opäť v parlamente, aby mysleli aj na ženy bez detí. A možno by som tie varechy vymenila za niečo menej ponižujúce. Lebo prezentovať sa varechou… no neviem. Ale viem, že Kresťanská únia Anny Záborskej určite zasa niečo vymyslí. Veď iba za 3,5 roka táto bláznivá ženská predložila v Národnej rade 25 protiinterupčných zákonov. A na to je už varecha naozaj slabá až nedôstojná kulisa. Veď najslávnejší šéfkuchári na svete sú aj tak muži.

Inak, zaujímalo by ma, čo by na protiinterupčné ťažene Záborskej povedali voliči vo Švajčiarsku, kde sa narodila. Možno práve preto môže životy otravovať iba na Slovensku.

(Ak vás tento názor zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: