Názory a Komentáre

Primár: Dosiahli sme dno

vojsko

Autorom je lekár, primár Interného oddelenia NsP Považská Bystrica MUDr. Milan Kulkovský. Jeho životným mottom je výrok A. Einsteina: „Svet je príliš nebezpečný pre život, nie kvôli ľuďom konajúcim zlo, ale kvôli tým, ktorí sedia a nechajú ich konať.“

Zdravotníkov bude pri výkone ich povolania, teda pri poskytovaní pomoci, chrániť polícia… znie to strašne.

Naučili sme sa zatvárať oči pred nespravodlivosťou. Tolerujeme a sami šírime nenávisť. Akceptujeme názor, že pravda nie je len jedna. Z uspokojovania vlastných potrieb na úkor všetkých ostatných sme si urobili zmysel života. Egoizmus je vlastnosť víťazov. Morálka a etika sú len slová bez zmyslu.


Potláčame historické fakty názormi tých, ktorí ešte donedávna bludne rečnili len vo vlastnej sprche. Zo zločincov sú hrdinovia. Z hrdinov zločinci.

Deti nesnívajú o tom, že dobyjú vesmír, stačí im dobyť internet. Hviezdami televízie nie sú umelci ale postavičky, ktoré by ešte pred pár rokmi predávali svoje telo v bordeloch. Dnes je ten bordel obľúbenou reality show. O šiestej ste v lavici a spievate za sprievodu monumentálneho organu a o deviatej hádate, kto sa za pár tisíciek viac ľudsky pred národom degraduje… Vo väzbe sú policajti a darebákov prepúšťajú na slobodu ich poddaní.

Dosiahli sme dno. A na to, aby sme sa od neho odrazili, väčšine už nezostali sily. A tých pár naivných bojovníkov, ktorí sa o to pokúsia, na to dno opätovne ťahá “spoločenské” lano, ktoré majú pevne omotané okolo krku…


(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *