Primár: Dosiahli sme dno

Dalito.sk/ilustračné foto: archív Dalito
DALITO -

Autorom je lekár, primár Interného oddelenia NsP Považská Bystrica MUDr. Milan Kulkovský. Jeho životným mottom je výrok A. Einsteina: „Svet je príliš nebezpečný pre život, nie kvôli ľuďom konajúcim zlo, ale kvôli tým, ktorí sedia a nechajú ich konať.“

Zdravotníkov bude pri výkone ich povolania, teda pri poskytovaní pomoci, chrániť polícia… znie to strašne.

Naučili sme sa zatvárať oči pred nespravodlivosťou. Tolerujeme a sami šírime nenávisť. Akceptujeme názor, že pravda nie je len jedna. Z uspokojovania vlastných potrieb na úkor všetkých ostatných sme si urobili zmysel života. Egoizmus je vlastnosť víťazov. Morálka a etika sú len slová bez zmyslu.

Potláčame historické fakty názormi tých, ktorí ešte donedávna bludne rečnili len vo vlastnej sprche. Zo zločincov sú hrdinovia. Z hrdinov zločinci.

Deti nesnívajú o tom, že dobyjú vesmír, stačí im dobyť internet. Hviezdami televízie nie sú umelci ale postavičky, ktoré by ešte pred pár rokmi predávali svoje telo v bordeloch. Dnes je ten bordel obľúbenou reality show. O šiestej ste v lavici a spievate za sprievodu monumentálneho organu a o deviatej hádate, kto sa za pár tisíciek viac ľudsky pred národom degraduje… Vo väzbe sú policajti a darebákov prepúšťajú na slobodu ich poddaní.

Dosiahli sme dno. A na to, aby sme sa od neho odrazili, väčšine už nezostali sily. A tých pár naivných bojovníkov, ktorí sa o to pokúsia, na to dno opätovne ťahá “spoločenské” lano, ktoré majú pevne omotané okolo krku…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)