Hotel na konci vašej ulice je dokonalý nápad!

ilustračné foto: LT

Raz som sa v jednom rozhovore so známou osobnosťou, ktorá je v nonstop pracovnom kolotoči ako ja dočítala, že keď potrebuje aspoň trochu vypnúť, ale nemôže opustiť mesto, aspoň na víkend sa s partnerom ubytuje v meste v hoteli. Prišlo mi to divné, až kým som sa tam nečakane neocitla aj ja s manželom a z hotela sme chodili aj rovno do práce. Naozaj sme mali pocit, že sme boli na dovolenke, kdesi v inom štáte, aj keď sme z hotela odchádzali rovno do práce iba cez ulicu. Už zmena prostredia dokáže s človekom robiť divy.

Dokonalý oddych aj keď do práce

Musím skonštatovať, že už dlho som nezažila nič netradičnejšie a dokonalejšie, ako sa na pár dní presťahovať do hotela, v ktorom som strávila víkend a potom pár dní aj s rozmaznávajúcimi raňajkami, po ktorých som nastúpila do auta a odišla do firmy, z ktorej si to namierila opäť rovno do hotela. Bolo to také netradičné a zároveň romantické, že som sa rozhodla to zopakovať kedykoľvek, keď budeme cítiť, že už melieme z posledného, ale dovolenku si vypísať nemôžeme.

Hotel na úrovni je totiž vždy živý relaxačný organizmus, ktorý aspoň mňa okamžite vtiahne do svojej genetickej výbavy a ani na chvíľu mi nedovolí pochybovať o tom, že keď sa ohlásim na jeho recepcii, začnem akosi automaticky oddychovať, aj keď si v lobby otvorím notebook a mám za sebou naozaj ťažký pracovný deň.

Do módu relax

Každý deň som síce bola jednou nohou v práci, druhou však v spoločnosti ľudí z celého sveta, rukou na kvalitnej káve či príbore s chutným jedlom a pohárom vína, ktoré mi niekto s úctou k hosťovi navaril a položil na úchvatne prestretom stole. Keby som nemusela chodiť aj do práce, vôbec by mi neprekážalo, že tisíce krokov denne urobím len buď po hoteli alebo iba jeho okolí. Vstupom do hotela som akosi okamžite dokázala vypnúť, hlavu aj dušu nastavila do módu relaxu. Hotel s atmosférou je pre mňa vždy čarovným miestom, ktoré vás úplne pohltí.

Zaslúžime si

V hoteli som si užívala každú minútu a keby nebolo ranných odchodov do práce, mala by som stopercentný pocit, že som na zaslúženej dovolenke napriek tomu, že byt som mala od hotela asi 800 metrov a prácu dva kilometre. Pri každom vstupe na recepciu zo mňa okamžite padli všetky bežné starosti domácnosti. Čo domácnosti, celého života!

Vôňa dokonalých perín, čistej izby „samej od seba“, plného minibaru, večerná atmosféra v lobby i reštaurácii, neustále vysmiaty personál a hostia zo všadiaľ, cudzie jazyky, večerná súkromná sauna aj s jacuzzi … všetko bolo ako na dokonalej dovolenke. Milujem len tak sedieť a pozorovať hostí. Do celkovej atmosféry nezapadol len ranný budík o šiestej a odchod do práce. Výnimočný bol zasa večer s kolegyňou, ktorá sa za mnou zastavila na kávu v hotelom bare a konečne sme si pokojne mohli vyrozprávať babské reči o všetkom aj ničom. Po celodennom pracovnom zhone a strese to bolo dokonalé piánko v strede pracovného týždňa a nečakaných životných situácii, vďaka ktorým som však objavila netradičnú chvíľu, ktorá by ma v bežnom zhone napadla asi ťažko.

Dokonalý nápad

Nevtieravá hudba, ktorá sa niesla pokojným hotelom len dotvárala výnimočnú atmosféru len kúsok od môjho bytu. Pozerala som cez veľké sklo na večerné mesto, zo šálky rozvoniavala káva a ja som si spomenula na rozhovor so známou osobou, ktorá si sem tam len tak odbehne „na koniec ulice“ do hotela, aby vypla. Ako veľmi ju dnes chápem. Dokonalý nápad na vyčistenie tela aj duše. Len tak, zbaliť sa a odísť niekde do mesta aspoň na pár nocí a nechať sa rozmaznávať. Nie vždy musíte, stačí, že chcete, lebo si to jednoducho zaslúžite. Milujem atmosféru v hoteloch, kde vás to, keď inak za bežných okolností neviete, prinúti vypnúť, spomaliť a nechať sa rozmaznávať. Jednoducho, hotel na konci vašej ulice je dokonalý nápad! A cez vianočné sviatky je to doslova bomba!

(Ak vás tento nápad zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: