Košičan, ktorý na kolese plával za Putinom mal aspoň gule

ilustračné foto: Dalito.sk

Vážení tiež spoluobčania! Košičan, ktorý chcel preplávať do Ruska, je už na ceste domov. Skladbu ospevujúcu Putina hodil do koša, oznámil Denník N. Ján Mazák už Putinovi nefandí a po pobyte vo väzbe sa modlí za ukrajinských zajatcov. Vo väznici mal problém s toaletným papierom aj náhradným oblečením. „Stačí, že ste zatknutý, teda ešte nie obvinený, a strácate všetky práva. Občianske aj ľudské. To myslím doslova, nepreháňam,“ povedal pre Denník N.

Denník oznámil, že 46-ročný Košičan 1. mája v neopréne a s nafukovacím kolesom preplával z Estónska cez rieku Narva do Ruska, kde mu hrozil niekoľkoročný trest za ilegálne prekročenie ruských hraníc. Súd už rozhodol – vymeral mu iba pokutu s tým, že krajinu musel ihneď opustiť.

Denník N zverejnil jeho životný príbeh. V poslednom období sa prezentoval ako veľký fanúšik Ruska, kam sa rozhodol odísť natrvalo. V máji si obliekol neoprén – keďže voda mala iba dva stupne – a do nafukovacieho kolesa dal pár tašiek s vecami, ktoré sa nemali namočiť (najmä zošity s jeho skladbami). A preplával cez rieku.

Ruská propaganda z každej strany

Vplyv ruskej propagandy a proruských postojov je u nás efektívny, čo dokazujú aj prieskumy a tiež porovnania s ďalšími krajinami EÚ. Vidíme aj znaky ruských vplyvových operácií. Ako je možné, že sa ruskej propagande u nás tak darí? Nakoľko môže ovplyvniť predčasné voľby? A sú vyhlásenia Roberta Fica o možnej manipulácii volieb prípravou na „trumpovské“ reakcie po voľbách? Aj na tieto otázky odpovedal na Dalito.sk analytik Rastislav Kužel z mimovládnej organizácie MEMO98. Pripomína tiež, že aj dovezenie vakcíny Sputnik bolo ruskou vplyvovou operáciou, ktorá „úspešne prekryla aktivity EÚ pri poskytovaní vakcín členským krajinám“.

Ako veľmi sa ruskej propagande darí ukázal aj posledný prieskum Globsecu. Slovensko si ním urobilo nesmiernu hanbu po celom svete, aj keď hanba nie je až taká nebezpečná ako jej proruský smrad zo Slovenska.

Milovník všetkého ruského Ján Mazák po traumatickom zážitku z Ruska vytriezvel a dnes vidí už všetko inak. Chvalabohu. Podobne by mohlo do Ruska vyplávať aj 51% obyvateľov Slovenska, ktorí tak držia palce ruskému agresorovi a okupantovi, ktorý vraždí nevinných obyvateľov na Ukrajine. Možno by rovnako dostali rozum ako Ján Mazák z Košíc.

Ale na rozdiel od neho, ten proruský zvyšok Slovenska nemá na to gule. Sú prílišní poserovia, neschopáci a zbabelci a tak na to ani nemajú a mať ani nebudú. Celý život totiž dokážu byť maximálne frajermi za svojimi slovenskými záclonami a klávesnicami, cez ktoré šíria zlo. Oni vlastne Jánovi Mazákovi nesiahajú ani po necht na malíčku nohy. Škoda, že sa takých Mazákov medzi 51% pomýlenými nenájde viac. Hneď by sa nám tu krajšie žilo. Fakt by sa o to proruskí tiež spoluobčania mohli aspoň pokúsiť a ak by nemali koleso, možno by mohli okamžite začať s tréningami a ešte v lete rieku rovno preplávať. Nech sa na Slovensku vyčistí vzduch čo najskôr. Či na to už nemáte gule, vážení tiež spoluobčania?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: