Parlamentné perfídnosti v symbióze s fašistami a ťukanie na čelo

Vestibul NR SR/ilustračné foto: Dalito.sk

Po odvolaní vlády Eduard Heger povedal, že máme pred sebou nový príbeh. Vidíme ho, pán Heger, naozaj vidíme.

Presunutím Matoviča do parlamentu sa tam presunulo aj ťažisko moci. Že to tak bude, musel vedieť každý, kto je čo len trochu politicky gramotný. Diviť sa, že je tu ešte väčší chaos, rozvrat a festival Matovičových šialenstiev než doposiaľ, je nemiestne. Čudovať sa možno len tým, čo sa tomuto všetkému čudujú.

Neuznaný génius

Napríklad taký nápad 500 eur za účasť vo voľbách. Teda, aby sme si rozumeli, legitimizovať uplácanie voličov. Už len samotná dôvodová správa (prečítajte si ju, oplatí sa) je zrelá na pobyt jej autora v ústavnom zariadení.

Jeho šialené nápady nie sú ani normálne ani racionálne ani zodpovedné. Ale veď o to ide. Čím väčšia sprostosť, tým viac sa o tom bude hovoriť. Bodka. A ide aj o to, že sme nepochopili, akého tu máme génia. Tak ten génius nám to teraz ukáže. Lebo veď ako svojho času povedal Andrej Danko, „nebudem stále za toho, kto ma bude fackovať. Pretože cítim obrovské množstvo krivdy.“

Nuž, nik nepomáha návratu Fica a rastu fašistov a extrémistov viac ako Matovič a jeho politická firma OĽaNO.

Parlamentné perfídnosti

Kým sa tými šialenstvami zaoberáme, ani si nevšimneme mnohé iné perfídnosti.

Napríklad také obedy zadarmo (ktoré, samozrejme, zadarmo nie sú). V škôlke bude mať vaše dieťa obedy „zadarmo“ iba vtedy, ak je v poslednom ročníku a rodičia viac ako polovici detí v tej škôlke poberajú dávku v hmotnej núdzi. Ak to tak nie je, vaše dieťa obedy „zadarmo“ nedostane. Ale keby ste to isté dieťa dali do škôlky, v ktorej rodičia viac ako polovici detí uvedenú dávku poberajú, vaše dieťa obedy „zadarmo“ dostane.

Dve deti v rovnakej rodinnej situácii: jedno obedy „zadarmo“ dostane, iné v inej škôlke nie. Skvelé. Podľa odhadov sa takto koncipované obedy zadarmo budú týkať asi tak 5-10 materských škôl. Na Slovensku ich máme asi 1160. No nie je tá pomoc rodinám s deťmi fakt úžasná? A ešte to aj marketingovo predajú.

Že vám to rozum neberie? Nečudujte sa, to ani skutočným expertom.

Pospolitý ľud si ani nespomenie, že tie obedy oni sami predtým zrušili, aby to teraz zaviedli. Takto sa to robí. Najprv niečo zrušíte, lebo je to zlé. Potom to sami zavediete, lebo – vtedy a preto – je to už dobré. A urobíte tlačovku, kde vyhlásite, že nikto nikdy nepomáhal tak ako vy.

OĽaNO v symbióze s fašistami

Alebo také hlasovanie o možnosti vypnúť dezinfoweby. V čase, keď sa nám tu odohráva internetová dezinformačná vojna a šíri sa dobre financovaná proruská propaganda atď., koalícia (aj keď menšinová, ale, keby chcela, presadila by to) nemá záujem návrh schváliť. Bravó. Ťukáme si na čelo.

No a konečne návrh, podľa ktorého by museli vo Varíne zmeniť názov Tisovej ulice? Všimli ste si, že ani toto neprešlo? Mysleli ste si, že sympatizanti s ľudáckym či fašistickým režimom sú len medzi kovanými fašistami a extrémistami? Prečítajte si faktickú poznámku (hodnú psychopata či mentálnej luzy) takého poslanca Kuriaka, aby ste videli, aké rečnícke zvratky dokážu vyprodukovať v OĽaNO. A dokonal to slovami o dedičstve otcov. Fajn. Fašisti a ľudáci, po nich pomenovaná ulica atď. atď. – dedičstvo otcov.

Predstavte si, že by niekde v Nemecku mali dnes pomenovanú ulicu podľa Hitlera. Absurdné. Ale sme na Slovensku, kde si chránime dedičstvo otcov. Pardon, fašistické a ľudácke dedičstvo, ktoré nám tu chránia kadejakí bohabojní kuriakovia. Toto sú tí tvrdí kresťania. Na zvracanie.

Ale aby sme zas nekrivdili a nevideli všetko čierno, Eduard Heger nám odkazuje, že „vláda funguje a správa sa zodpovedne“. Človeku z toho skoro až zabehne.

Nuž túto anarchiu, tento rozvrat štátu i zdravého rozumu tu zrejme budeme mať ešte dlhé mesiace.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)