Zomrela novinárka Monika Ščevovichová, písala aj pre Dalito.sk

Dalito.sk/Monika Ščevovichová/foto: FB MŠ
DALITO -

Po ochorení s covid-19 zomrela na ďalšie pľúcne komplikácie v nemocnici bývalá investigatívna novinárka a bojovníčka za práva znevýhodnených Monika Ščevovichová. Oznámil mediálny portál O médiách, ktorému to potvrdili viacerí blízki z okolia Moniky. Celoživotná bojovníčka najdôležitejší boj nevyhrala.

Monika Ščevovichová začínala ako novinárka ešte v bývalej televízii VTV a v roku 2008 bola jednou z hlavných investigatívnych novinárok na Slovensku. Venovala sa najmä ekonomickým a investigatívnym témam z politiky. Neskôr spoluzakladala OZ Pomoc človeku, potom, čo jej pracovný novinársky život zastavila ťažká autonehoda, po ktorej ostala dlhé mesiace v kóme. Aj počas stretnutí s kolegami v Dalito.sk  spomínala, aká bola vyčerpaná z práce, keď za volantom asi zaspala.

Neskôr sa ako veľká bojovníčka za práva a uplatnenie občanov so zdravotným postihnutím snažila aj v podnikaní v oblasti so sociálnou návratnosťou. V roku 2015 získala ocenenia Sociálny inovátor.

Po ťažkej autonehode ostala na vozíku, ktorý vďaka obrovskej chuti žiť dokázala, aj keď s ťažkosťami, vymeniť za barle a vrátiť sa do pracovného života. Pravidelne podporovala aj rôzne ženské organizácie a keď jej to čas umožnil, prispievala aj pre portál Dalito.sk.

Monika Ščevovichová (vľavo) počas redakčnej porady Dalito.sk ešte v roku 2017/foto: archív Dalito.sk

Posledný rozhovor Moniky na Dalito.sk. Česť jej pamiatke!