Potemkinova dedina Sme rodina

ilustračné foto: Shutterstock.com - Gorodenkoff

Nemôžem sa už pozerať na ten výsmech a pľuvanec do tváre obyvateľom, ktorí sa prihlasujú do registračného formulára na nájomné byty, v ktorom však nie je jediný byt. Register vnímam ako ďalší útok na základný intelekt zúfalých ľudí, ktorí uverili vekslákom zo Sme rodina, že oni naozaj v decembri 2022 ponúknu prvé nájomné byty v rámci štátom podporovanej schémy nájomného bývania.

Avizoval to podpredseda vlády Štefan Holý, presne ten, ktorý počas pandémie neváhal podviesť ešte aj britských úradníkov a lietal si hore dole zo Slovenska za rodinou akoby sa nechumelilo. Ono sa vlastne aj chumelilo, ale až potom, ako si na to posvietila Nadácia Zastavme korupciu. A vlastne sa aj tak nechumelilo.

Pochopte, Holý prežil traumu

Dnes sú tomu totiž presne dva roky čo vláda zmeny rozhodovala, aká veľká je vaša osobná trauma z pandémie. V prípade tohto úradníka určila, že obrovská a pridelila mu výnimku. Takže si počas najhoršej vlny pandémie a zákazov pod hrozbou väzenia tento úradník lietal hore dole do Londýna za rodinou podľa toho, ako veľmi mu bolo ráno či večer smutno.

Nadáciu na to upozornil vedec, ktorý bol v podobnej situácii ako Štefan Holý. Pôsobí v Londýne, pendluje medzi prácou a rodinou, ale výnimku mu zamietli. Rezort práce mu odpísal, že minister Krajniak (Sme rodina) žiada o udelenie výnimky “len v prípadoch hodných osobitného zreteľa, kde hrozí riziko spôsobenia neprimeranej ujmy,” povedal minister Krajniak o svojom kamarátovi prevelikom. Nevidieť rodinu je ťažké pre všetkých, ale zdá sa, že neprimeranú ujmu z toho mal iba vicepremiér.

Ukojené Sme rodina za milióny

Vicepremiér Štefan Holý, áno ten Holý, ktorý čoho sa „odborne chytil“ to bolo pre chod štátu v lepšom prípade neprijateľné, evidentne pred predčasnými voľbami potrebuje aj so svojimi kumpánmi zo Sme rodina vykázať aspoň nejakú činnosť. Veď všetci zo svojich daní mu platíme novovytvorené pracovné miesto, čo miesto, doslova celý štátny aparát, aby sme ukojili túžbu aj Sme rodina vládnuť. Úplne zbytočné ministerstvo, ktoré pre Slovensko neurobilo nič hodnotné. Teda asi okrem toho registra bytov, ktoré ale neexistujú.

A to napriek tomu, že už na jeseň tento „odborník“ sľuboval, že v ponuke štátneho systému budú tisícky bytov, ktoré si ľudia budú môcť vyberať ako na Bookingu a rezervovať si ten svoj byt snov.

Jediné čo dokázal je, že stránka po mesačnom oneskorení naozaj funguje, ale to je tak asi všetko. To je po takmer troch rokoch celý výsledok výkazu jeho práce.

Útok na intelekt

Normálne si tohto „odborníka“ odnikiaľ predstavujem ako kráča potemkinovou dedinou a pred kamerami rozhadzuje rukami, čo všetko vybudoval. Po odchode televíznych štábov už len horia vatry s papierovými kartónmi pomaľovanými balkónovými kvetmi… Však on urobil už všetko čo mohol a na ťahu sú predsa teraz investori. Oni naozaj z nešťastných ľudí robia už totálnych hlupákov

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)