Demokrati, ktorí zodpovednosť za zlyhanie hádžu na (ne)voličov?

(vľavo) Premiér SR Igor Matovič a minister financií Eduard Heger obaja ešte OĽaNO v marci 2020/foto: ÚV SR

Vraj sa neposunieme vpred, lebo slovenský volič nevie odpúšťať. Ale dajú sa posledné tri roky (bez)nádeje vôbec odpustiť?

Normálne som si po vzniku ďalšej strany Demokrati musela pozrieť múdre slovníky kto je vlastne demokrat. Demokrat je teda osoba, ktorá obhajuje princípy politického usporiadania založeného na vôli občanov. Nič však už o tom, čo keď demokratovi zachutí moc a ukradne vám to posledné, nádej.  

Demokrat chce vládnuť na základe mandátu ľudu, teda s maximálnou účasťou občanov na riadení a správe krajiny. No a tu som sa ako demokratická volička po posledných troch rokoch pri Demokratoch stratila. V slovníkoch už nenájdete, ako sa má demokrat správať ak vyhrá voľby. Ja očakávam čestne, slušne, odborne, morálne, hodnotovo a zodpovedne. Nič z toho som však za posledné tri roky nezažila.

Že ich hanba nefacká

Nová strana Demokrati aj jej “nový” líder Heger, ktorý s Matovičom a spol stál a stále stojí na čele najväčšej mentálnej devastácie obyvateľov samostatného Slovenska. Ako to uchopiť…

Postaví sa pred ľudí s opätovnou lacnou rozprávkou akoby pre mentálne ešte nedozreté deti. Demokrati, ktorých väčšina členov voličom ukradla nielen dôstojnosť, ale najmä nádej tak, ako ešte nikto pred nimi. Demokrat Heger a spol, ktorí vytvorili najextrémistickejšie Slovensko od nežnej revolúcie, si za to zaslúži uličku hanby a verejné práce s monitorovacím náramkom, aby sa už nikdy nedostal do prílišnej blízkosti tých, ktorým ukradol nádej.  No a vedľa neho už stojí väčšina členov, ktorá sa inak ako z peňazí daňových poplatníkov nevie evidentne uživiť. Veľmi sa tej menšine čuduje.

Za tri roky zdevastovali demokrati Slovensko tak, že ďalších 20 rokov sa z toho nespamätá. Demokratická koalícia nádeje pokazila takmer všetko, okrem zahraničnej politiky. Následky budeme na pleciach vláčiť rovnako ako po Ficovi a spol, po ktorých sme mali ešte ale aspoň nádej. Vláda a poslanci nádeje nám ju však definitívne ukradli a teraz majú ešte tú drzosť opäť kázať a hádzať zodpovednosť z budúcnosti na voličov, ktorí zažili tri absurdné nedôstojné roky a sú rozhodnutí sa už tohto hnusu nezúčastniť.

Novodobí Jánošíkovia

Novinkou je iba to, že tentoraz sa stavajú do pozície novodobých odvážnych Jánošíkov, lebo sa „už nechcú len prizerať a vstúpili do politiky“. Úplne zabudli, že mnohí do politiky nevstúpia, lebo majú latku sebakritiky a hodnôt naozaj vysoko. Ale zasa konajú občiansky. A neznamená, že sú “menej”, lebo niekto je “odvážnejší”. Naozaj to môže byť o latke, ktorú nepodlezú a možno len vnútorne cítia, že morálne na to nemajú právo, kázať niekomu ako má žiť, pretože sú k sebe dostatočne sebakritickí.  

Bolo by fajn, keby intelekt voličov novodobí Jánošíkovia neurážali, že hrdinom je ten, kto do politiky vstúpi. Možno by aj bol, to by sa však nemohol postaviť vedľa tých, ktorí z Ústavy SR urobili za tri roky trhací kalendár. Lebo to či niekto do politiky ide alebo nie, vôbec nemusí byť o “odvahe”, ale prísne nastavenej minimálne morálnej latke či naopak vypočítavosti.

Demokrati takí či onakí aj rovnakí, začiatok nevyšiel. Pre mňa neakceptovateľne nízko nastavená úroveň “najodvážnejšieho rozhodnutia” a len ďalší krok k posilneniu nedemokratických nálad v krajine. Škoda, že demokrat Heger, pre ktorého je LGBTI len „životný štýl“ už nebude naveky sedieť doma na gauči hanby. Hlava mi neberie ako sa bojovníci za ľudské práva dokážu dnes usmievať vedľa človeka-štátnika, ktorý sa len pod tlakom verejnosti po vražde dvoch mladých ľudí na Zámockej vyjadril, že „ide o iný spôsob života“. To neospravedlní ani ospravedlnenie, lebo Demokrat Heger to povedal naozaj na základe vnútorného cítenia a presvedčenia. Ale čo už, a stále sa bude točiť… Rozdiel bude len pri akej nízko nastavenej latke.

Ešte raz

Takže ešte raz. Vraj sa neposunieme vpred, lebo slovenský volič nevie odpúšťať. Ale dajú sa posledné tri roky (bez)nádeje vôbec odpustiť? A kto je teda vlastne demokrat? Ten, kto zodpovednosť za jeho činy hádže na občanov-(ne)voličov?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať:

  1. „Iný spôsob života“? To si premiér Heger robí prdel!
  2. Radiť obyčajnému Hegerovi či nekompetentnému Matovičovi je už hanba
  3. Výrok týždňa ako hlúposť alebo ešte väčšia hlúposť. Ako premiér Heger ukázal nepochopenie svojho postavenia
  4. Výrok týždňa: Ako premiér Heger opäť ukázal cynizmus voči občanom
  5. Heger opäť ako vždy: nikto nič nerobil, všetci sú špinaví, len my sme majstri sveta
  6. Výrok týždňa: Ako sa Heger a Mikulec dopĺňajú v arogantnosti
  7. Minister Heger a spol, komunista Gustáv Husák by bol na vás hrdý!