Štát nám neukradli, darovali sme ho a rozdávame ďalej

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - Alexas Fotos

Kedysi slovo chlapa za niečo stálo. Dnes je v politike len lacným výrokom takých, čo sa chlapmi vlastne nikdy nestali, len sme to nevideli.

To, čomu nás posledné týždne vystavujú naši policajti, prokurátori, sudcovia, ale najmä politici, to je niečo hrozné, čo podľa mňa nemá obdobu v celej Európskej únii. Je to priam nechutné, každé ráno sa zobudiť a zistiť, ako si s nami celé desaťročia politici, naprieč celý politickým spektrom, vytierali zadky.

Najprv v priamom prenose počúvame výlevy odídencov/kýň kto má väčšieho a väčšie a potom to, o čom voliči tušili, ale že sa to rozrastie až do takých obludných gigantických rozmerov, to vedeli iba aktéri toho najodpornejšieho, čoho sme posledné dni svedkami. Vlastne už od vraždy Jána a Martiny. Samozrejme, okrem tých „tiež politikov, ktorí nič netušili, nevedeli a nikde neboli“.

Pozerať sa celé dni a počúvať „takzvaných chlapov“, ktorí ukazujú jeden na druhého, to chce už naozaj silné žalúdky. Najmä sledovať  „chlapských“ zbabelcov, ktorí sa ani nedokážu priznať k niečomu, čo je už jasné ešte aj nenarodeným deťom. Že v tom byte boli, tí, ktorí neboli dobre vedeli a že tí, ktorí vraj nič netušili tušili viac, ako dokážu chlapsky priznať.

To, na čo sa dnes musí človek pozerať v priamych prenosoch je už viac ako na zaplakanie. Premena kedysi chlapov, mužov, na zbabelcov a alibistov, že vám napadne, že do parlamentu už určite nosia aj náhradné nohavice. Nevážim si už takmer jediného, jednu, z nich. Ani mnohé volené hlavy na VÚC-kach, mestách… lebo aj na tých raz príde, vlastne možno. Alebo im podobní zasa prídu noví?

Nie vážení, to nie je o posledných 10-12 rokoch, to je o celých 30 rokoch od Nežnej revolúcie, ktoré ste nás ohlodávali až na kosť, znásilnili spolu s demokraciou a podhodili besným psom. Nie, to nie je len posledná zločinecká skupina, ktorá nám dovládne a možno bude vládnuť aj ďalej, alebo príde ďalšia, ale aj tých predtým, predtým, predtým, predtým…

Spomenula som si na prípad, keď na Dzurindu na ulici kričal chlap a veľmi mu nadával, ako nás jeho banda všetkých okradla. Pozná to aj Fico. Nechápem jedno, ako je možné, že dodnes  všetkých podozrivých z Threemy aj z nahrávok Gorily a ďalších káuz, nenahnali v sprievode elitného policajného komanda do uličiek hanby, aby pešo prekráčali celým mestom až za mreže, kde patria, aspoň do cely predbežného zadržania.

Dokedy tento národ budete vystavovať primitívnym reakciám nebezpečných pomýlených politikov a osôb od Coca-Coly až po  „tabuľky s nápismi“ a rečí “neviem, netušil som, nevidel som, nepočul som”?! Ako je možné, že sa po celej krajine nerozleteli elitné policajné jednotky a nezatvárajú ich ako dobytok? To, že je to jednoduché už roky ukazujú naši susedia v Česku, kde nie je deň, týždeň a mesiac, kedy v správach nevidíte, že niekoho detektívi zatkli, obvinili, vyšetrujú, súdia a hlavne, hlavne mnohých zatvárajú. Od bývalých premiérov a ministrov, až po posledných nenažraných politikov a úradníčkov. Viem, aj tam to nie je ružové, ale aspoň…

Niekto povedal, že nám krajinu rozkradli traja ľudia. Nie vážení, my sme si ju nechali rozkradnúť. Čo rozkradnúť, my sme ju rovno 30 rokov núkali a darovali do rúk najväčších vagabundov, zlodejov a zločincov posledných 30 rokov. My sami, nie všetci, ale smrteľná drvivá väčšina z nás. Takže si tu žijeme len tak, ako si zaslúžime. Jano a Martina si to však nezaslúžili.

Na nič viac však evidentne momentálne mentálne nemáme. Vlastne sme vďaka väčšine ani nikdy nemali. Až na to, čo zapísala história. Na udávanie nevinných ľudí. To mnohí pri susedoch dotiahli až do “dokonalosti”, plynu… Česť odvážnym.

Nemáme ani na takú prokurátorku, akou bola v Rumunsku Laura Codrutová-Kövesiová, ktorá vyšetrovala 14 rumunských ministrov, 43 poslancov a viac ako 260 vysokých úradníkov.  Bola taká dobrá, že za ňu vyšlo do ulíc viac ako pol milióna Rumunov. Bývalá riaditeľka rumunského Národného riaditeľstva pre boj s korupciou sa tento týždeň stala šéfkou Európskej prokuratúry.

„Vážená pani Hlavná európska prokurátorka, príďte prosím na Slovensko! Potrebujeme vás tu! Nefunguje nám polícia, prokuratúra a ani súdy. Niečo sme vo voľbách strašne, ale strašne pokazili. Štát sme darovali mafii!”